Co najlepiej jeść przed snem?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Zapewne nieraz zdarzyło Ci się zasypiać po wcześniej spożytym posiłku. Podobnie jak wiele innych osób, możesz zastanawiać się, co najlepiej jeść na kolację, aby zapewnić sobie dobry sen, który pozwoli Ci Wystarczająco się zregenerować. Czytając ten artykuł, poznasz odpowiedzi na dręczące Cię pytania.

Co jeść przed snem?

Dietetycy zgodnie zalecają, aby wieczorny posiłek spożyć na 2-3 godziny przed snem. W związku z tym, niektórzy muszą zmienić swoje nawyki żywieniowe. Aby tego dokonać, poznaj lekkostrawne posiłki i produkty, które możesz zjeść przed snem bez obaw o zdrowie:

 • duszona lub pieczona ryba;
 • sałatka;
 • warzywa, takie jak pomidor lub rzodkiewka;
 • gotowane jajko; 
 • kanapki z pełnoziarnistym pieczywem;

Dietetycy zwracają także uwagę na pożywienie, którego powinniśmy stanowczo unikać przed snem:

 • ciężkostrawne tłuste potrawy;
 • grzyby;
 • słodycze;
 • słone przekąski.

Konsekwencje jedzenia o zbyt późnej porze

Spożywanie posiłków przed snem to poważny problem, którego nie należy bagatelizować, ponieważ może to prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak:

 • nadwaga – jedzenie głównego posiłku po godzinie 15 może doprowadzić do problemów z utratą wagi, a także do znacznie spowolnionego procesu chudnięcia;
 • refluks – osoby spożywające ostatni posiłek mniej niż 3 godziny przed snem, mogą nabawić się refluksu. Jest to poważna choroba, która objawia się nadmierną zgagą, bólami brzucha lub nad wyraz częstym odbijaniem;
 • choroby układu trawiennego – jeśli późno spożywamy ciężkostrawne posiłki, a dodatkowo nie uprawiamy sportu, nasz organizm narażony jest na różne zaburzenia trawienia.

Chcąc zadbać o zdrowie, pomyśl także o materacu

Higiena snu to nie tylko kolacja spożyta o odpowiedniej porze. To także dobre i jakościowe podłoże dobrane do naszych osobistych preferencji oraz układu ciała. Idealny materac przede wszystkim powinien podpierać nasz kręgosłup. Jeśli cenisz sobie jakość i chcesz dobrze wypocząć, zdecyduj się na model SleepMed Supreme Plus, który zapewni prawidłową cyrkulację powietrza odpowiedzialną m.in. za eliminację rozwoju pleśni. Bedding Fortuna to idealny materac dla każdego miłośnika błogiego snu. Dzięki jego piance o zwiększonej gęstości, podłoże dopasowuje się do kształtu Twojego ciała, zapewniając pełen komfort podczas wypoczynku.       

Jedzenie przed snem to poważny temat. Przez nieświadome spożywanie nieodpowiednich posiłków tuż przed snem możemy nabawić się nawet poważnych chorób. Dlatego zadbaj o swoje zdrowie i poświęć trochę uwagi temu, co jesz przed drzemką.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.