Dobry i tani materac, czy to możliwe?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Wszyscy wiemy, że będąc wypoczętym, lepiej funkcjonujemy. Aby to osiągnąć, powinniśmy zatroszczyć się o dobry materac. Co w przypadku, w którym nie mamy wystarczających środków? Czy istnieje szansa, by kupić dobry i tani materac? 

Poniżej prezentujemy możliwości, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Bedding Fortuna

Pierwsza propozycja to materac Bedding Fortuna, który należy do materacy termoelastycznych. Oznacza to, że reaguje na temperaturę naszego ciała. Jego powierzchnia składa się z pianki MemoryBed XD, o znacznej gęstości, dopasowującej się do ciała użytkownika oraz pianki ElasgumTM XD, która zapewnia komfortową, oddychającą powierzchnię. Jest wysoki na około 23 cm. Posiada aż 7 zróżnicowanych stref twardości, idealnych dla osób z bólem kręgosłupa. Do tego zawiera asymetryczną falistą wkładkę również wykonaną z ElasgumTM, która gwarantuje stałe podparcie ciała z obu stron. Dzięki temu ciężar nie obciąża stawów i umożliwia komfortowy sen. 

Hilding Pasodoble

Materac Hilding Pasodoble to odpowiedni wybór dla stelaży, bez konieczności regulacji. Posiada właściwości prozdrowotne ze względu na jego konstrukcję opartą na sprężynach kieszeniowych. Stanowi idealny materac dla osób starszych lub tych zmagających się z bólem kręgosłupa czy nadwagą. Jedna jego strona posiada warstwę maty kokosowej, zapewniającą twardość, ale jednocześnie sprężystość i elastyczność, a druga warstwę Sizalu, naturalnego włókna, które stabilizuje twardość. 

Hilding Fandango

Dobra opcja dla dwóch osób, zwłaszcza tych preferujących twarde podłoże jest Hilding Fandango. Charakteryzuje się doskonałą elastycznością punktową, a do tego perfekcyjnie dopasowuje się do ciała. Składa się z warstw z kokosu oraz z filcu. Jego istotną cechą jest to, że pomaga w profilaktyce wad postawy – posiada status wyrobu medycznego w klasie I

Jak wybrać materac?

Dobre i tanie materace możemy kupić nawet do 2000 zł – warto wydać tę kwotę na coś, co będzie nam służyć przez lata. Jak dobrać materac? Przy wyborze powinniśmy kierować się różnymi kwestiami, takimi jak twardość, elastyczność, właściwości materaca, osobiste preferencje. Ponadto należy pamiętać o rodzajach materacy – piankowe, kieszeniowe czy lateksowe. Każde z nich posiada nieco inne cechy, dlatego powinniśmy sprawdzić, jaki jest dla nas odpowiedni. Na przykład piankowe dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem temperatury i nadają się dla osób z problemami z kręgosłupem. Kieszeniowe zapewniają kompleksowe podparcie i stabilność, a lateksowe stanowią dobry wybór dla alergików. 

Idealny materac – dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

Nasz komfort powinien być naszym priorytetem. Nawet najtańszy materac zapewni nam pewną wygodę, jednak jeśli dobierzemy taki, który będzie się cechować dobrą jakością, a do tego zostanie odpowiednio do nas dopasowany, może nawet pomóc w walce z bólem kręgosłupa czy stawów.  Co więcej, dobry materac to gwarancja komfortowego snu. Jeśli mamy problem z bezsennością, sprawdzi się perfekcyjnie. W tym przypadku warto również zainteresować się sposobami na szybkie zaśnięcie. Kiedy w przyszłości przekonamy się, że dobry materac to skarb, możemy sprawdzić przykłady najdroższych materacy, które zachwycą nas swoją jakością i komfortem. 

Idealny materac to klucz do komfortowego snu. Pomoże nam się zrelaksować i wypocząć w stu procentach. Warto zapewnić sobie tę wygodę, dobierając materac pod osobiste preferencje. Nawet jeśli nie planujemy ogromnego wydatku, możemy się przekonać, że możliwe jest wybranie jednocześnie dobrego i taniego materaca, który wspaniale wykona swoje zadanie.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.