najdroższe materace na rynku

Materace mogą osiągać naprawdę nieprawdopodobnie wysokie ceny! Wśród wielu może pojawić się refleksja: czy rzeczywiście są one warte aby zapłacić za nie kilka tysięcy złotych? Dzisiaj przyjrzymy się najdroższym modeli na rynku!

Tempur Sensation Supreme

Pierwszym modelem, jaki weźmiemy pod uwagę będzie Tempur Sensation Supreme. Należy on do grona wyrobów termoelastycznych, co oznacza, że pod wpływem temperatury dostosowuje się do krzywizn anatomicznych naszego ciała, przez co świetnie rozluźnia spięte mięśnie, pomaga się odprężyć,  Na wypełnienie konkretniej składa się tutaj:

  • Materiał wspierający TEMPUR,
  • Pianka TEMPUR,
  • Materiał TEMPUR High Mobility™.

Takie połączenie najwyższej jakości nowoczesnych materiałów  zapewnia prawdziwy komfort oraz regeneracje ciała. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się się nieprzerwanym snem, który jest tak konieczny do prawidłowego funkcjonowania. Wadą jednak wskazanego rozwiązania może być fakt, że model należy do wyrobów twardych, co oznacza, że może nie nadawać się dla lżejszych osób.

SleepMed Hybrid Premium Plus

Innym materacem wyższej półki jest SleepMed Hybrid Premium Plus. Pierwszą jego zaletą jest fakt, że został wyposażony w siedmiostrefową sprężynę typu Multi, gdzie każdy element wkładu umieszczono w osobnej kieszeni, co odpowiada za dużą elastyczność punktową. Istotną rolę pełni w tym wypadku odpinany top z pianką termoelastyczną, który daje możliwość dostosowania twardości do potrzeb na jednym z sześciu poziomów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się niezależnie od wieku, wagi czy też stanu zdrowia. Naszą uwagę powinien zwrócić pokrowiec z probiotykami, które mają bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie. 

Curem .REG

Kolejna propozycją na liście najdroższych materacy jest model Curem .REG. Jego rdzeniem jest hybrydowa pianka Fusion daje możliwość cieszenia się wszystkimi zaletami, które płyną z wyboru produktu z wysokoelastyczną pianką HR. Gwarantuje ona świetne, stabilne podparcie niezależnie od wagi. Jednak i tutaj może pojawić się problem zbyt dużej twardości dla osób lżejszych. Komfort zwiększa jednak warstwa pianki Visco reagująca na temperaturę. Ważną rolę pełni też pokrowiec Zeo Case, który ma naturalne minerały, a mianowicie zeolity. Zapewnia on optymalną wentylację, a co za tym idzie higienę na wysokim poziomie.  

Tempur Hybrid Luxe 

Ostatni, ale nie mniej ważny jest Tempur Hybrid Luxe. Zastosowano w nim nowatorską technologię sprężyn Precision™ i materiału TEMPUR™, dzięki czemu całość momentalnie jest w stanie dostosować się do potrzeb użytkowników. Ważną rolę pełni wysokość, ponieważ całość ma aż 30 centymetrów, co jednocześnie przekłada się na wysoki komfort  korzystnie na, lecz powodować może problemy z wchodzeniem i schodzeniem u osób, które mają kłopot z poruszaniem się.

Najdroższe materace: czy warto? Bez wątpienia cena idzie w wymienionych przypadkach w parze z jakością, dlatego warto jest rozważyć ich zakup.