Zwierzęta w sypialni – za i przeciw

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Sypialnia dla większości osób jest azylem, w którym czujemy się najlepiej. Dlatego właśnie dbamy o jej ładny i przyjemny wygląd. To właśnie w tym pomieszczeniu chcemy czuć się jak najbardziej swobodnie i dobrze. Miłośnicy psów i kotów wiedzą o tym, że spanie w jednym łóżku ze swoimi pupilami może być bardzo wygodne!  Czy jest to dobry pomysł? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Jakie są zalety zwierząt w sypialni? 

Posiadacze zwierząt mają dużo szczęścia i to nie tylko dlatego, że zdobyli wiernych przyjaciół na wiele lat, ale również dlatego, że przebywanie wśród zwierząt ma naprawdę wiele zalet! Pierwszym z nich jest poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Na pewno nie raz siedziałeś sam w domu, a sama obecność psa sprawiała, że czułeś się dużo bezpieczniej. Obecność zwierząt bardzo uspokaja i relaksuje ludzi, co ma wpływ na ich zdrowie i dobry sen. Wspólne spędzanie czasu w sypialni, np. śpiąc na jednym łóżku, może pomóc budować dobrą relację między zwierzęciem, a jego właścicielem. Bliskość zwierzaka może również poprawić nastrój człowieka, zmniejszyć jego ciśnienie krwi i poziom stresu. Jeśli pracujesz zdalnie, to obecność zwierzęcia w sypialni, kiedy to właśnie tam jest Twoje domowe biuro, może sprawić, że nie będziesz czuć się osamotniony. 

Jakie są wady zwierząt w sypialni? 

Oprócz wielu plusów zwierząt w sypialni i najbliższym otoczeniu człowieka musisz wiedzieć również o wadach takiego postępowania. Większość domowych zwierząt wytwarza jakieś dźwięki, a taki hałas może Ci bardzo przeszkadzać. Dodatkowo koty czy psy mają na swoim ciele sierść, na którą możesz być niestety lekko uczulony, co nie będzie umożliwiało tym zwierzętom przebywanie w Twojej sypialni. Pupile mogą przynosić do sypialni różne zanieczyszczenia z innych miejsc w mieszkaniu lub z podwórka, np. kurz czy roztocza, co również nie jest zdrowe dla Twojego zdrowia. Pamiętaj, że w sypialni jest wiele miękkich i łatwych do zniszczenia rzeczy, np. materac czy poduszki, więc wpuszczając do niej przede wszystkim koty i psy musisz liczyć się z konsekwencjami. Niektóre osoby decydują się na spanie ze swoim psem lub kotem, a to może się wiązać z zaburzeniami snu, ponieważ zwierzęta te chodzą po sypialni lub po swoich śpiących właścicielach. 

Co może pomóc Ci się dobrze wysypiać? 

Sen jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie podczas niego nasz organizm się regeneruje i przygotowuje na nowy dzień. Żeby dobrze się wysypiać, warto zadbać o kilka rzeczy: odpowiednią temperaturę, która nie powinna przekraczać 22 stopni Celsjusza oraz o wilgotność w pomieszczeniu. Jeśli masz słaby sen, to koniecznie zadbaj o wyciszenie wszelkich dźwięków, np. poprzez włożenie do uszu zatyczek. Przede wszystkim jednak należy wybrać odpowiedni materac, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji. Pierwszym modelem, który szczerze polecamy, jest Materac SleepMed Supreme Plus. Jest to produkt piankowy, który w swoim wnętrzu skrywa dwie warstwy pianki wysokoelastycznej oraz odpinany top w postaci warstwy pianki termoelastycznej. Ta druga powłoka sprawi, że Twoja sylwetka idealnie dopasuje się do podłoża za pomocą ciepła Twojego ciała. Ten produkt jest bardzo wygodny i polecany przez wielu użytkowników. Nasza druga propozycja to Materac SleepMed Natura Plus, który wykonany jest z kilku warstw różnych pianek wysokoelastycznych. Dodatkowo jest to idealny materac dla miłośników przyrody, ponieważ ten produkt jest ekologiczny i przyjazny środowisku. 

Zwierzęta w sypialni nie zawsze są dobrym pomysłem. Jeśli chcesz trzymać w tym pomieszczeniu np. rybki w akwarium, to jest to świetny pomysł. Jednak koniecznie zastanów się nad innymi pupilami, które wydają różne dźwięki, ponieważ może Ci to przeszkadzać w zasypianiu. Koniecznie pamiętaj również o alergiach czy potencjalnych szkodach, które może wyrządzić pies, kot czy królik. Twój sen jest najważniejszy, więc zadbaj o to, aby był on optymalny poprzez zainwestowanie w idealny materac! 

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.