Wybór poduszki

Często powtarzane polskie przysłowie „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” mimo upływu lat wcale nie straciło na aktualności. Od nas samych zależy, jakie stworzymy sobie warunki, między innymi do odpoczynku i snu. Niebagatelną rolę odgrywa tu prawidłowe wypełnienie poduszki. Jakie wybrać?

Poduszki wypełnione syntetykami

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym w swoim wnętrzu bardzo często mają kulki silikonowe. Produkty te stanowią doskonałe rozwiązanie dla alergików, ponieważ nie uczulają i nie podrażniają. Dodatkowo, syntetyczne wypełnienie zapewnia przepływ powietrza, jest lekkie, sprężyste i odporne na zniszczenia.

Ciekawą opcją są poduszki wypełnione włóknem silikonowym, które ma specjalne kanaliki powietrzne. Choć materiał jest syntetyczny, zapewnia dużą miękkość i sprężystość. Ale to nie koniec zalet – poduszki z silikonowym wnętrzem można prać, więc to naprawdę praktyczne rozwiązanie.

Syntetyczną alternatywą jest wypełnienie z poliestru. Choć nazwa może nam się źle kojarzyć, w rzeczywistości poduszki z wypełnieniem poliestrowym są bardzo miękkie i sprężyste. Oprócz tego łatwo utrzymać je w czystości – nadają się do prania i suszenia, nie boją się nawet wysokiej temperatury.

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym mają jeszcze jedną zaletę – niską cenę. Produkty wysokiej jakości zapewniają świetne podparcie dla głowy i karku. Jedną z niewielu wad jest to, że w czasie ciepłych letnich nocy, poduszka taka może się nagrzewać i wywoływać nadmierną potliwość.

Dla tych, którzy kochają naturalne materiały

Naturalne wypełnienie poduszek to głównie puch i pierze. To materiały, które doskonale odprowadzają wilgoć, zapewniają termoregulację i optymalny komfort snu. Poduszki z naturalnym wypełnieniem sprawdzą się bez względu na porę roku. Muszą na nie uważać jedynie osoby ze skłonnością do alergii, ponieważ naturalne wypełnienie może uczulać. Cena tych poduszek jest zwykle dużo wyższa niż produktów syntetycznych.

Jeśli chodzi o naturalne wypełnienie, puch jest bardzo lekki, miękki i delikatny. To tak, jakbyś położył się na puszystej chmurce! Dodatkowo, niektóre rodzaje puchu (np. z gęsi) mogą nas ogrzewać, więc świetnie sprawdzą się w czasie chłodniejszych zimowych nocy. Poduszka z puchu jest bardzo wytrzymała i posłuży przez wiele lat.

Wypełnienie naturalne może też stanowić pierze kacze lub gęsie. Jaka jest różnica między pierzem a puchem? Pierze ptasie pióra w całości, a puch to jedynie poszycie piór. Stąd podobne właściwości termiczne, ale różnice w wadze. Poduszka z wypełnieniem z pierza jest po prostu cięższa, a przy tym zapewnia lepszą amortyzację. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą syntetyków, ale nie lubią spać na zbyt miękkiej poduszce.

Wypełnienie piankowe dla wymagających

Ostatnim często spotykanym wypełnieniem jest pianka termoplastyczna. To poduszki dla osób, które szukają idealnego podparcia dla szyi, karku i ramion, szczególnie w okresie rehabilitacji. Pianka jest najtwardszym z omawianych wypełnień, a przy tym wyróżnia się kształtem. Produkty są specjalnie profilowane, abyśmy mogli dopasować je do indywidualnych preferencji i tego, czy śpimy na boku, plecach czy na brzuchu.

Jaką poduszkę wybrać?

Odpowiednio dobrana poduszka może nam zagwarantować zdrowy i komfortowy sen. Jakie wypełnienie wybrać? Wszystko zależy od osobistych upodobań. Jeżeli dokuczają nam bóle pleców i kręgosłupa, warto przemyśleć poduszki z pianki termoplastycznej, które zapewnią duży komfort. Dla alergików wybawieniem mogą okazać się syntetyki, a dla osób, które kochają materiały naturalne – poduszki z pierza lub puchu. Wybierz opcję, która jest najlepsza dla Ciebie!

Artykuł sponsorowany