Co wygodniejsze - materace piankowe czy sprężynowe?

Rynek obecnie oferuje ogromny wybór różnego rodzaju materaców. Wiele osób zastanawia się, który wybrać ponieważ nie wie co będzie dla nich lepsze i wygodniejsze. Przygotowaliśmy dla ciebie porównanie materacy piankowych i sprężynowych, by ułatwić ci ten niełatwy wybór.

Materace kieszeniowe – dla kogo będą idealne?

Materace kieszeniowe to ulepszona wersja dobrze znanych materacy sprężynowych. W ich produkcję wdrożono innowacyjne rozwiązania, które pozwalają wnieść jakość snu na bardzo wysoki poziom. Każda ze sprężyn materaca schowana jest w materiałowym woreczku, które pracując niezależnie zapewniają wiele punktów podparcia. Idealnym przykładem jest materac Hilding Step którego wypełnienie to 7 – strefowa sprężyna kieszeniowa zapewniająca wygodę i komfort dla kręgosłupa. To perfekcyjny wybór dla seniorów, czy par ponieważ dzięki swojemu wypełnieniu ogranicza on drgania wywołane poruszaniem się podczas snu. Równie dobrze plasuje się materac SleepMed Hybrid Comfort Plus. Został wykonany tak, by idealnie wpasować się w anatomiczną budowę ciała człowieka – znajduje się w nim pianka, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do pozycji, którą przyjmujesz podczas snu. To opcja dla tych, którzy cenią ogromną wygodę i wsparcie dla kręgosłupa, łączy on w sobie zalety materacy sprężynowych i piankowych.

Poznaj zalety materacy piankowych

Oferujemy różnorodną ofertę materacy piankowych z szerokim wachlarzem zastosowań. Możesz znaleźć zarówno te wykonane z pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła dopasuje się do twojego ciała dbając o jego każdy milimetr, jak i wysokoelastyczne, które tworzą dla niego stabilne podparcie. Wyróżniają się trwałością i różnorodnością, są idealnym rozwiązaniem dla osób w trakcie rehabilitacji, czy z problemami z kręgosłupem. Materac SleepMed Supreme to trzy warstwy pianki, która zapewnia bardzo wysoki komfort odpoczynku. Ostatnia z nich to pianka termoelastyczna, która zapewni mu odpowiednie podparcie. Jeśli potrzebujesz materaca, który korzystnie wpłynie na twoje zdrowie zwróć uwagę na materac Hilding Rumba. Łączy on w sobie siedem zróżnicowanych stref twardości i zapobiega powstawaniu odleżyn. Zmniejszy on napięcie twoich mięśni i pozwoli organizmowi prawdziwie się zregenerować. To opcja dla osób, którym odpowiadają miękkie powierzchnie, które jednocześnie zadbają o zdrowie użytkownika.

Który materac wybrać?

Materace kieszeniowe są idealne dla osób lubiących dość tradycyjne rozwiązania. Łączą w sobie jednocześnie znane wszystkim rozwiązania i innowacyjne metody, które sprawiają, że komfort snu wzrasta. Materace piankowe to opcja dla osób bardziej wymagających, w trakcje rehabilitacji, czy cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Wybór należy do ciebie – każdy z naszych materacy zapewnia najwyższą jakość snu, jednak to ty decydujesz jak jakie masz preferencje.