Materace z kokosem

Czy kupno materaca kokosowego dla alergika to dobry pomysł? O materacach z tego rodzaju wypełnieniem bywa bardzo głośno, ponieważ nie jest to typowy produkt, który jest nam znany od lat, a nowość, która zawsze wzbudza pewne kontrowersje i wiele pytań. Materac z kokosowym wkładem sprawdzi się zarówno u najbardziej wymagających osób, jak i tych bez szczególnych oczekiwań wobec materaca. Dzięki takiemu podłożu, niewielkim nakładem sił, w bardzo zwyczajny sposób można poprawić komfort nocnego wypoczynku. Materac z kokosem ma wiele zalet, które opisujemy poniżej.

Dla kogo materac z kokosem?

Przede wszystkim dla najmłodszych, bo to właśnie u nich, od narodzin do 5 roku, kształtuje się kręgosłup. W związku z tym, jednym z najważniejszych wyborów przyszłych rodziców, jest właśnie wybór odpowiedniego materaca. Dzięki odpowiedniemu podłożu u dzieci często zanika nadmierne nocne budzenie się. Również seniorzy, którzy często skarżą się na krótki, przerywany sen, będą zadowoleni z takiego właśnie materaca. Materace kokosowe pozwalają przespać bezproblemowo całą noc. Starsze osoby polubią twardość, która pomaga w zmniejszeniu napięcia mięśniowego, a to pozytywnie wpływa na jakość i długość snu. Z podobnego powodu materac sprawdzi się również u osób o większej wadze ciała. Dzięki naturalnej twardości podłoża, ciało nie będzie zapadać się w materacu, co mogłoby doprowadzić do stałych zmian w budowie kręgosłupa. Alergicy, astmatycy, a także osoby z problemami górnych dróg oddechowych również będą zadowoleni z wyboru tego produktu, ponieważ zastosowanie składników pochodzenia naturalnego, nadaje materacowi właściwości antyalergiczne.

Z czego są zbudowane

Materace kokosowe to materace z pianki, lateksowe lub sprężynowe, posiadające w swojej konstrukcji od jednego do kilku centymetrów maty kokosowej. Włókna kokosowe, z których wykonany jest wierzch materacy są poddawane prasowaniu i lateksowaniu. Kokos to materiał naturalny, a przede wszystkim antyalergiczny. Wpływa na ograniczenie rozwoju roztoczy oraz bakterii. Włókna kokosowe zapewniają dobrą cyrkulację powietrza w trakcie snu i nie dopuszczają do zawilgocenia materaca. Tworzą powłokę utwardzającą powierzchnię materaca, wpływając korzystnie na kręgosłup, taka warstwa stanowi podparcie kręgosłupa, dzięki czemu nasze mięśnie mogą odpocząć w czasie snu.

Materac, czy nakładka kokosowa

Dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie chcemy wymieniać całego materaca, jest zakupienie nakładki kokosowej, innymi słowy – materaca nawierzchniowego. Są one przeznaczone do układania na podsiadanych już materacach, czy też wersalkach. Takie rozwiązanie można zastosować w przypadku posiadania materaca, który odpowiada nam pod względem wygody użytkowania, ale chcielibyśmy czegoś więcej od nawierzchni, na której śpimy, lub też w sytuacji, gdy wynajmujemy mieszkanie i jest to rozwiązanie tymczasowe.

Odpowiedni materac dla alergika to kluczowa sprawa, zwłaszcza przy alergii na roztocza. Alergik spędza na nim co najmniej kilka godzin na dobę i jeżeli wewnątrz materaca rozwijają się alergeny roztoczy, to jest to bardzo niekorzystne dla zdrowia takiej osoby. Dlatego jeśli masz stary, kilkuletni materac i alergię na roztocza – pozbądź się go i zainwestuj w nowy, najlepiej kokosowy, w którym na pewno nie będzie roztoczy.

Artykuł sponsorowany