Jak wstać rano bez budzika?

Na pewno miałeś problem by wstać natychmiast po usłyszeniu pierwszego budzika. Agresywny dźwięk i nagłe wyrwanie ze snu to nic zdrowego dla organizmu. Przyzwyczaiłeś się jednak, że właśnie tak musi wyglądać każdy poranek? Okazuje się, że nie jest to prawda! Nowy rok to idealny moment by zmienić towarzyszące nawyki i sprawić, że pobudka nie tylko będzie naturalna, ale i przyjemna.

Znajdź czas na relaks

Jak szybko wstać? Odpowiedni odpoczynek na chwilę przed snem to konieczność. Nie powinieneś dostarczać swojemu organizmowi wielu bodźców przed snem, bo ten po prostu przestanie być wartościowym. Spróbuj zrezygnować z korzystania z telefonu, a wieczorami zacznij czytać kilka stron książki, czy medytować. Zauważysz wtedy, że łatwiej zasypiasz, a jakość twojego snu wejdzie na zupełnie inny poziom. Wtedy budzik przestanie być potrzebny – wypoczęte ciało automatycznie wejdzie w naturalny rytm, a ty zaczniesz się cieszyć z pełnych energii poranków!

Kładź się o stałych porach

Jak wstać bez budzika i to o określonej godzinie? Szybkie tempo życia może sprawiać, że noc wcale nie okazuje się być wyczekiwanym odpoczynkiem. Dlatego regularny sen to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Łatwo rozregulować pory wypoczynku, dlatego najlepiej stworzyć określony harmonogram. Ustal określone godziny o których będziesz się budzić i te, o których chcesz wstawać. Nie funduj organizmowi szoku i przestawiaj się stopniowo – trzymaj się tych samych godzin zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. To zupełnie normalne, że na samym początku zdarzy ci się nie wstać według ustalonego planu. Nie martw się tak drobną porażką i dalej trzymaj się wybranych godzin.

Wstań ze słońcem

Światło dzienne to najbardziej naturalny budzik dla organizmu. Wstawanie wraz z promieniami słońca to nie tylko zastrzyk witaminy D, ale też motywacja, by rozpocząć nowy dzień pełnym energii. Agresywny dźwięk budzika przyprawia cię o dreszcze i nie pozwala wstać spokojnie? Budząc się wraz z pierwszym promieniem słońca możesz o tym zapomnieć! Wstaniesz wypoczęty i  pozbawiony stresu, który powoduje alarm. Zadbaj o to, by zasypiać w mroku, a budzić się w jasności. Warto pamiętać, aby unikać sztucznego światła, a zwłaszcza długiego w nim przebywania – może sprawić, że będziesz zmęczony, a pobudka sprawi ci wiele zachodu. Twój organizm przyzwyczai się do naturalnego rytmu stopniowo – na początku musisz posiłkować się budzikiem, by potem wyrobić w sobie nawyk wstawania bez niego. Początki mogą być trudne, ale nie warto się poddawać. Gdy tylko wprowadzisz w życie nowe nawyki, zyska ono naprawdę nową jakość. Zima może przynieść pewne komplikacje, ale nie zapominaj, że istnieją budziki świetlne, które imitują wchodzące do pokoju promienie słoneczne.

Wstawanie bez budzika jest jak najbardziej możliwe. Niesie ze sobą ogrom korzystnych dla organizmu skutków, które pomagają czerpać z dnia garściami. Zły humor pójdzie w zapomnienie, a ty powrócisz do naturalnego trybu życia. Agresywny dźwięk budzika już nigdy nie przyprawi cię o dreszcze, a w nowy dzień wejdziesz z uśmiechem.