Modne dodatki do sypialni w 2022 roku

Rok 2022 nadchodzi wielkimi krokami! Jakie trendy w urządzaniu wnętrz będą królowały przez najbliższe 12 miesięcy? Dzisiaj dodatki, które mogą okazać się prawdziwymi hitami, przekonaj się czego nie może zabraknąć w Twojej sypialni.

Powrót minimalizmu!

Rok 2022 zapowiada się pod szyldem powrotu do minimalizmu, również jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Przede wszystkim królować będą na ścianach jasne, pastelowe i subtelne kolory. Biel oraz wszystkie barwy, które zostały z nią połączone to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Do tego idealnie nadadzą się naturalne materiały, czyli np. koce czy tkaniny poszyciowe. Jeśli chodzi o dodatki: tutaj również nie powinniśmy przesadzić z ilością, króluje prostota.

Świece sojowe

Dodatkiem, który ostatnio podbija świat są świece sojowe w różnych charakterystycznych kształtach. Zwłaszcza dużą popularnością cieszą się te typu body, które przypominać mają kobiece ciało, a także te inspirowane sztuką i posągami antycznymi. Chętnie wybieranym kształtem są świece w kształcie owalnym, bądź bąbelkowym. Przypomnijmy, że prawdziwe świece sojowe są w stu procentach wegańskie, nie wydzielają żadnych toksyn, a ich palenie nie oddziałuje negatywnie na środowisko.

Dodatki z jasnego drewna

Kolejne dodatki, które podbiją serca dekoratorów wnętrz w 2022 i będą królować w naszych sypialniach, to te z jasnego drewna. Warto jest wskazać ramy na obrazy, ramki na zdjęcia z tego materiału, a także wykończenia stojących luster. Świetnie pasować będą też większe drewniane elementy, jak stoliczki (zwłaszcza w kształcie klepsydry) oraz szafki nocne. Miłośnicy roślin koniecznie powinni zwrócić uwagę na doniczki utrzymane w omawianej stylistyce.

Kolorowe szkło

W tym sezonie do łask wraca także kolorowe szkło, a dokładniej wykonane z niego delikatne wazoniki. Na rynku możemy znaleźć ich naprawdę wiele: w różnych barwach czy dodatkowo cieniowane, a także w rozmaitych wariantach wielkościowych. Prawdziwym hitem 2022 roku będą niebieskie – patrząc na oferty sklepów możemy stwierdzić, że to właśnie ten kolor będzie królować w nadchodzącym sezonie!

Welwetowe poduszki 

Modna też będzie ekstrawagancja, która najbardziej charakterystyczna jest dla stylu glamour. Hitem sezonu będą welwetowe poduszki. Świetnie wyglądają przy dużych, przytulnych fotelach, a także pełniąc po prostu funkcję ozdobną na łóżku. Sprawiają one, że całe wnętrze wydaje się znacznie bardziej przytulne. Dużą zaletą tego dodatku jest fakt, że znajdziemy je w wielu, różnych kolorach – pasować będą do każdej sypialni!

Modne dodatki na 2022? Jak wszyscy widzimy, od wyboru do koloru: bez wątpienia każdy znajdzie idealną opcję dla siebie!