ile trwa idealna drzemka?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Krótka drzemka w ciągu dnia? Czy to na pewno dobry pomysł? Oczywiście, że tak – musimy tylko wiedzieć ile spać, aby krótka drzemka rzeczywiście stanowiła “energetyczny shot”, a nie sprawiła, że przez resztę dnia będziemy zmęczeni i bez siły.

Jak się dobrze zdrzemnąć?

Komu z nas nie zdarzyło się położyć na krótką drzemkę i wstać po godzinie, jeszcze bardziej zmęczonym niż przed zaśnięciem? Chyba każdy z nas miał taką sytuację. Ile więc powinna trwać idealna drzemka, żebyśmy wstali świeży i z nową energią? Dobrze sprawdzi się już 10-15 minut, przyniesie nam to więcej sił na najbliższe kilka godzin. Twierdzi się, że drzemka powinna trwać w okolicach 20 minut – istotne jest to, abyśmy nie zapadli w fazę głębokiego snu, co powoduje po przebudzeniu jeszcze większą senność. Według specjalistów z NASA idealny czas krótkiego odpoczynku to równe 26 minut! A co z dłuższymi drzemkami? Godzina snu w ciągu dnia będzie dobrą opcją, na przykład w sytuacji, gdy jesteśmy po “zarwanej nocy” – wtedy na pewno może sprawić, że poczujemy się znacznie lepiej. Warto też wspomnieć, o jakiej porze dnia najlepiej uciąć sobie drzemkę. Twierdzi się, że osoby dorosłe powinny się na nią decydować najpóźniej do godziny 15:00, nastolatkowie w okolicach 16:00.

Czy warto robić drzemki?

Drzemka może przynieść bez wątpienia wiele dobrego! Przede wszystkim jest w stanie “odświeżyć” umysłdodać energii, łatwiej jest skupić uwagę, koncentrować się czy też przyswajać nowe informacje. Do tego drzemka poprawia produktywność i sprawia, że wydajność jest znacznie lepsza. Twierdzi się, że ma ona również oddziaływać na poziom kreatywności i generowanie nowych pomysłów.  Spanie w ciągu dnia może też zmniejszać stres, a także poprawić samopoczucie. Co istotne, pomóc może nawet chwila odpoczynku w łóżku, bez konieczności spania. Kilka minut snu po południu niesie ze sobą również bardziej długofalowe korzyści. Krótkie drzemki mają przekładać się na lepszą pracę serca, minimalizując ryzyko chorób, a także obniżając ciśnienie. 

Idealny materac do spania!

Drzemka? Tylko na porządnym materacu! Dlatego też przygotowaliśmy kilka propozycji, które są w stanie zagwarantować zdrowy i komfortowy sen. Jedną z nich jest chociażby materac Bedding Fortuna. Jego podstawę stanowi pianka MemoryBed XD, która reaguje na temperaturę ciała i dostosowuje się do jego kształtu. Nie tworzy punktów ucisku, dzięki czemu pozwala na pełną regenerację. Do tego zastosowano specjalną, falistą wkładkę, która gwarantuje idealne podparcie!. Drugą opcją jest materac Janpol Demeter. Jego wkład to specjalnie wyprofilowana pianka lateksowa, która posiada aż siedem stref twardości. Dzięki temu w sposób indywidualny dostosowuje się do nacisku wywieranego na powierzchnię. Warto też jest wspomnieć, że dobrze nada się dla alergików, ze względu właściwości antyseptyczne lateksu.

Porządny materac to gwarancja nie tylko komfortowo przespanej nocy, ale też przyjemnej drzemki! Pamiętajmy, że nawet kilka minut wypoczynku w ciągu dnia może pozytywnie przełożyć się na nasze zdrowie!

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.