Sypialnia w stylu eklektycznym

Urządzasz sypialnię i szukasz inspiracji? Dzisiaj bliżej przedstawimy styl eklektyczny czyli rozwiązanie dla odważnych, a także lubiących bawić się niebanalnymi połączeniami!

Styl eklektyczny, czyli brak ograniczeń

Urządzanie sypialni w stylu eklektycznym może naprawdę przynieść nam wiele radości, ponieważ w przeciwieństwie do innych, wskazany styl nie narzuca na nas żadnych ram! Jego korzeni powinniśmy się doszukiwać w XIX wieku i silnie związany jest on z ówczesnymi francuskimi trendami, które podbijały świat. Można by stwierdzić, że jego “myślą przewodnią” jest łączenie tego, co pozornie do siebie nie pasuje, możemy stawiać na meble i dodatki z różnych epok, dzięki czemu każde eklektyczne pomieszczenie może wyglądać całkowicie inaczej! Niektórym może wydawać się chaotyczny, jednak inny będą raczej go określać jako twórczy, kontrolowany nieład! Od czego zacząć urządzanie? Znajdźmy idealny kolor ścian, może pojawić się tutaj również tapeta w ciekawe wzory, a także dodatki, które najbardziej nam się podobają, a potem szukajmy dalej! Bardzo ważne jest, aby nie czuć się tutaj niczym ograniczony i cały proces projektowania traktować poniekąd jako zabawę!

Sypialnia w stylu eklektycznym – jakie meble wybrać?

Kolejnym krokiem powinien być wybór mebli – tutaj najlepiej sprawdzą się te pamiętające minione epoki lub też na takie stylizowane. Idealnie nadadzą się zarówno te przywodzące nam na myśl salony arystokracji, czyli eleganckie, z dużą ilością zdobień, lecz również prostsze, na przykład utrzymane w stylu industrialny. Do tego dodatki: i tutaj naprawdę możemy zaszaleć: zasłony vintage, nowoczesny zegar a do tego poduszki w stylu boho? Wszystko to spróbujmy zestawić razem: dodatków powinniśmy szukać nie tylko w sklepach internetowych czy sieciówkach, lecz świetnym wyborem będzie na przykład wycieczka na targ staroci, gdzie często dostępne są prawdziwe perełki. Oczywiście nie zapominajmy o centralnym miejscu w każdej sypialni, czyli łóżku – to powinno współgrać z meblami, najlepiej stawiać na drewniane ramy, które nie tylko stylowo wyglądają, lecz również są one łatwe do utrzymania w czystości.

Materac do Twojej sypialni!

Skoro już wiemy, jakie łóżko najlepiej sprawdzi się do sypialni w stylu eklektycznym czas znaleźć materac, który zapewni nam prawdziwy komfort snu w naszym nowo urządzonym pokoju. Ergonomiczną pozycję podczas snu bez wątpienia będzie wspierać Relaks Active Zdrowie+. Posiada on wypełnienie z pianki wysokoelastycznej, która świetnie podpiera ciało, a specjalne nacięcia wykonane w wypełnieniu przyśpieszają regenerację mięśni. Należy on do modeli średnio twardych, dlatego nada się dla szerokiego grona odbiorców. Naszym zdaniem też ciekawym jest Koło Tahiti, z wkładek lateksowo-kokosowym. Warstwy są tutaj nałożone naprzemienne, dzięki czemu zapewniony mamy zdrowy i wygodny sen, a jednocześnie szereg właściwości antyalergicznych.

Styl eklektyczny to świetne rozwiązanie do Twojej sypialni! W tak urządzonym pokoju bez wątpienia będziemy czuli się naprawdę dobrze!