Minimalizm w sypialni

Minimalistyczny styl zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy cenią sobie porządek i funkcjonalność. Taka aranżacja sprawia, że pomieszczenie nabiera swoistego charakteru, staje się przestronne i wydaje się uporządkowane. Dzisiaj przyjrzymy się temu w jaki sposób przenieść minimalizm do sypialni. Zachęcamy do przeczytania oraz zainspirowania się naszymi pomysłami!

Jakie kolory w minimalistycznej sypialni?

Do minimalistycznej sypialni warto wybrać pastelowe barwy i najlepiej bawić się kompozycją wyłącznie trzech odcieni. Idealnie pasować będą: palety szarości, biel, czerń, beże oraz stonowane, pastelowe kolory, które będą stanowić właściwe tło dla odpowiednio dobranych mebli, które mogą mieć nieco ciemniejsze odcienie. Nieco żywsze kolory mogą znaleźć się na minimalistycznych dodatkach: poduszkach, narzucie, uchwytach do szafek, jednak pamiętać należy o tym, że przesada jest niewskazana. Do dodatków idealny będzie jeden wiodący kolor, który wyróżni się na tle pastelowych ścian – na przykład czarny, niebieski, turkusowy.

Odpowiednie meble to podstawa

W sypialni najważniejszym meblem jest oczywiście łóżko, dlatego tak istotne jest aby znaleźć idealny model. Warto wybrać takie na drewnianej ramie albo delikatne, tapicerowane łóżko z zagłówkiem. Najistotniejsze jest to, aby jego forma była prosta bez dodatkowych zdobień czy zbędnych elementów. Pozostałe meble powinny do niego dobrze pasować, ale nie może być ich za dużo, żeby niepotrzebnie nie zastawiać miejsca w sypialni. Polecamy prosty, drewniany stolik nocny i komodę, które czasami w zupełności wystarczą do uzyskania przytulnego, minimalistycznego wnętrza, w którym można zaznać odpoczynku.

Dodatki w minimalizmie?

Jak już wspomnieliśmy sypialnia w stylu minimalistycznym przede wszystkim cechuje się tym, że nie jest zagracona. Zatem czy można umieścić w niej jakieś dodatki? Tak, jednak w sypialni o takiej aranżacji warto skupić się przede wszystkim na oświetleniu, aby dobrze współgrało z całością. Postawmy na minimalistyczne lampki oraz zasłony, a najlepiej rolety, jednak proste materiałowe też powinny pasować. Można wybrać pasujący i odpowiedniej wielkości dywan, jednak unikajmy tych z frędzlami, przesadnie miękkich. Idealny będzie model tkany na płasko z geometrycznymi wzorami lub zupełnie gładki. Dobrze sprawdzi się też żywa, zielona, nieco większa roślina w wysokiej donicy umieszczona w rogu nawet małometrażowej sypialni.

Minimalistyczna sypialnia także może być przytulna. Jest nie tylko użyteczna, ale cieszy oczy interesującym wystrojem, czystością oraz prostotą. Coraz większą popularność zyskują takie niezbyt skomplikowane aranżacje, ponieważ wyglądają bardzo ładnie, a przy tym cechują się praktycznością i przestrzenią. Dodatkowo jest to rozwiązanie, które można modyfikować według własnych potrzeb. Zachęcamy do wypróbowania stylu minimalistycznego, z którego pomocą także można zaaranżować piękną sypialnię.