Jaki kupić materac dla dziecka

Spodziewasz się przyjścia maluszka na świat i zastanawiasz się, jaki model będzie dla niego najlepszy? A może masz już dziecko w wieku szkolnym i myślisz, co zrobić, aby w pełni mogło przespać całą noc, a rano miało pełno energii do działania? W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci na co zwracać uwagę i pomożemy znaleźć idealny produkt.

Materac niemowlęcy: jaki będzie najlepszy?

Materac dla niemowlaka należy wybierać z dużą starannością. Dziecko, które dopiero przyszło na świat jest szczególnie delikatne, dlatego potrzebuje odpowiedniej opieki. Model dla maluszka powinien dopasowywać się do krzywizn anatomicznych jego ciała, a jednocześnie je starannie podpierać. Pamiętajmy, że zapadanie się w głąb produktu może powodować chociażby problemy z oddychaniem, a także jest przyczyną pojawienia się w przyszłości wad postawy. Dodatkowo znacząco ograniczone są wtedy ruchy naszej pociechy. Jaka zatem będzie idealna twardość? Postawmy na materace średnio twarde, które będą w stanie przez dłuższy czas optymalnie podtrzymać ciało dziecka, w końcu pamiętajmy, że ono rośnie szybciej niż nam się wydaje. Dobrym wyborem będą modele piankowe oraz lateksowe, między innymi ze względu na ich właściwości antyalergiczne: zapewniają wentylację na wysokim poziomie jednocześnie zapobiegając rozwojowi grzybów oraz pleśni. Dzięki temu mamy pewność, że łóżeczko naszego malucha będzie wolne od mikroorganizmów mogących wywołać nieprzyjemne reakcje układu oddechowego. Jakie wymiary należy tutaj brać pod uwagę? Najczęściej możemy spotkać materace o wymiarach 60×120 cm czy 70×140 cm.

Zadbaj o sen starszego dziecka

Nawet najlepszy materacyk niemowlęcy w końcu będziemy musieli wymienić na większy. Szukając idealnego produktu dla dzieci w wieku szkolnym szczególnie dobrze jest zwrócić uwagę na modele lateksowe, które zapewniają optymalne podparcie dla całego ciała i jednocześnie wspomagają cyrkulację powietrza. Warto też zapoznać się bliżej z materacami wypełnionymi pianką wysokoelastyczną. Trafionym rozwiązaniem na pewno będzie produkt odwracalny. Wystarczy tylko zmienić stronę aby zwiększyć lub zmniejszyć jego twardość, dzięki czemu łatwiej nam dopasować go do aktualnych potrzeb dziecka, szczególnie w fazie nagłego wzrostu. Tutaj zdecydowanie należy wybierać już większe materace w “dorosłych rozmiarach”, jak chociażby 80×180 cm czy czy 90×190 cm.

Kup idealny materac!

Jaki w takim razie materac powinniśmy wybrać? Dla naszych najmłodszych świetnie sprawdzi się połączenie blatu lateksowego razem z matą kokosową, jakie znajdziemy w Janpol Toni. Dzięki strukturze Pulse świetnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka jednocześnie zapewniając mu optymalne podparcie, które możemy zmienić odwracając produkt na drugą stronę. Innym dobrym rozwiązaniem bez wątpienia będzie Hilding Safety Smyk. Jego wkład został wyprofilowany na kształt łódeczki, przez co możemy korzystać z niego również jako chociażby z przewijaka. Pianka Velvet Touch jest gwarancją elastyczności oraz sprężystości wkładu. A co dla naszych starszych pociech? Koniecznie zwróćmy uwagę na Hilding Funky z pianką flexifoam wyprofilowaną w dwie twardości, dzięki czemu materac będzie nam służył zdecydowanie dłużej niż standardowy.

Materac dziecka jest bardzo istotnym dla prawidłowego rozwoju naszych pociech, dlatego warto jest postawić na produkt wysokiej jakości, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że dbamy o najmłodszych najlepiej jak potrafimy.