Sypialnia w stylu art deco

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Art déco to styl, który wywodzi się z dwudziestolecia międzywojennego, a szczyt popularności osiągnął w latach 20. i 30. XX wieku. Jednak nawet po tylu latach wciąż jest często wybieranym sposobem aranżacji sypialni! Czym się charakteryzuje i dlaczego jest tak uwielbiany?

Najważniejsze cechy sypialni w stylu art déco

Wnętrza w stylu art déco często kojarzą się z przepychem, luksusem i ścianami zapełnionymi dziełami znanych artystów. W rzeczywistości wcale tak nie jest! Wnętrza urządzone w taki sposób mają być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Sypialnia musi być zaprojektowana w sposób przemyślany i ułatwiający codzienne funkcjonowanie. Art déco dąży do całkowitej harmonii i symetrii, ale pozwala na odrobinę szaleństwa w postaci rzadko spotykanych kolorów, które muszą być ze sobą spójne. Ten styl wnętrzarski jest przepełniony intrygującymi, geometrycznymi formami – często można dostrzec przepiękne ramy lub lustra o ciekawych kształtach lub nietuzinkowe meble, takie jak łóżka lub fotele z wysokimi zagłówkami, w całości obite tkaniną tapicerską.

Modna sypialnia – jak ją urządzić?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu – warto więc zadbać o to, aby było przytulne i piękne. Aby wystrój pomieszczenia był zgodny z zasadami konkretnego stylu wnętrzarskiego, jakim jest art déco, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. Niepowtarzalny klimat nadają wcześniej wspomniane łóżka i fotele z wysokimi wezgłowiami, obite w całości miękkimi, najlepiej welurowymi materiałami. Skoro głównym założeniem tego stylu jest wygoda i funkcjonalność, warto spędzić trochę czasu nad wyborem odpowiedniego materaca. SleepMed Supreme to materac piankowy, który zapewnia świetne wsparcie kręgosłupa. Kolejną propozycją jest Hilding Fandago, który został stworzony z myślą o osobach preferujących sen na twardym podłożu.  Poza łóżkiem, istotną rolę odgrywają również inne meble – okrągły stolik może świetnie kontrastować z innymi meblami o geometrycznych kształtach.

Dodatki mają znaczenie!

Art déco to styl wnętrzarski, w którym należy zwracać szczególną uwagę na szczegóły. Liczne dodatki dopełnią sypialnię i sprawią, że będzie zachwycać dosłownie każdym elementem. Najbardziej polecanymi dodatkami są te w kolorze złota, srebra lub miedzi – mogą to być lampy albo fantazyjne ramy i lustra. Całość wspaniale dopełnią nietuzinkowe wazony lub doniczki wypełnione ulubionymi kwiatami ciętymi lub innymi, pięknie wyglądającymi roślinami. W pomieszczeniu zachowanym w takim stylu świetnie prezentuje się metal i szkło oraz tekstylia dobrej jakości w odważnych kolorach. Dobrze jest, gdy kolory ozdobnych poduszek lub koców korespondują z innymi elementami wystroju, na przykład ze szczegółami na obrazach.

Sypialnia w stylu art déco może być naprawdę pięknym i zachwycającym wnętrzem, pod warunkiem, że jest dobrze urządzona. W przypadku takiego stylu wnętrzarskiego należy pamiętać o zachowaniu równowagi i nie wprowadzaniu nadmiernej ilości kolorów i wzorów. Takie działania mogą sprawić, że wnętrze okaże się przytłaczające, a to absolutnie nie jest wskazane. Mimo to, pomieszczenie urządzone w przemyślany sposób jest wielkim hitem i zachwyci każdego gościa!

 

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.