Wersalka, a łóżko z materacem – co wybrać?

Od lat prowadzona jest dyskusja pomiędzy zwolennikami spania na wersalce a tymi, którzy wolą jednak spać na łóżku z materacem. Ci pierwsi uważają, że odpoczynek na kanapie jest ergonomiczny, ponieważ w dzień można złożyć kanapę i będzie nam ona służyć jako miejsce do spędzania czasu. Te osoby zazwyczaj twierdzą, że osobne łóżko z materacem jest zbytnim luksusem i marnotrawstwem pieniędzy oraz miejsca. Miłośnicy spania na materacu uważają natomiast, że to właśnie na nim się najlepiej wysypiają i nie wyobrażają sobie odpoczywania na sofie. Kto ma rację? Kanapa czy łóżko – co lepsze?

Kanapa czy łóżko – na czym lepiej spać? 

Odpowiedź zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, ale powszechnie uważa się, że łóżko z materacem jest dużo lepszym podłożem do odpoczywania niż wersalka. Dlaczego? Materac jest produktem, który można dobrać indywidualnie do swoich potrzeb i preferencji, a kanapę należy zaakceptować taką, jaka jest. Wersalka może być dobrym miejscem do spania na kilka dni, kiedy, np. przyjadą do nas goście i zostaną na noc, ale nie na dłuższy czas. Wersalka powinna służyć jako miejsce do siedzenia, np. podczas oglądania filmów czy seriali, czy czytania książek, ale nie do codziennego kilkugodzinnego spania. 

Kanapa jako łóżko 

Czasami nie mamy wyboru i musimy spać na kanapie, ponieważ nasze mieszkanie jest za małe na wstawienie dodatkowego mebla. Inną możliwością, dlaczego nie możemy sobie pozwolić na kupienie łóżka z materacem, może być jego wysoka cena, która często przekracza kwotę kilku tysięcy złotych. Kiedy już musisz spać na kanapie, to warto zadbać o to, aby sen był jak najlepszy. Tutaj z pomocą przychodzą materace nawierzchniowe! Są to produkty nieco cieńsze niż standardowe materace, a wykonane są z różnych pianek. Sprawiają, że powierzchnia wersalki jest dużo przyjemniejsza i wygodniejsza oraz pozbawiona ewentualnych zagłębień i uwypukleń. Jeśli już musisz spać na kanapie, to połóż na niej właśnie materac nawierzchniowy, który z całą pewnością sprawi, że Twój odpoczynek będzie optymalny! Nie wiesz, jaki materac nawierzchniowy wybrać? Już spieszymy z pomocą! Naszą pierwszą propozycją jest Materac Janpol Posłaniowy Piankowy. Ten wyjątkowy produkt wykonany jest z pianki poliuretanowej, która sprawia, że jest bardzo wygodny. Jeśli chodzi o jego twardość, to jest to H2, czyli produkt jest średnio twardy. Można go kupić w naprawdę wielu rozmiarach, więc doskonale go dopasujesz do wielkości swojej wersalki! Drugą opcją jest Materac Hilding Bass. Jest to oczywiście produkt piankowy wykonany z pianki Velvet Touch, która charakteryzuje się niezwykłą wygodą. Ten materac zaliczany jest do tych twardszych, dlatego nie będzie dobry dla każdego! Materac Hilding Bass dostępny jest w różnych wymiarach, co jest jego dużym atutem, ponieważ będzie to idealny materac na wiele kanap i wersalek! 

Jakie są zalety spania na dobrej jakości materacu? 

Spanie na dobrej jakości powierzchni sprawi, że pozbędziesz się towarzyszącego Ci bólu, np. pleców, barków, ramion, bioder czy szyi. Dodatkowo Twój sen będzie dużo lepszy i nie będziesz wybudzać się w nocy. Idealny materac poprawi układ krążenia, zwiększy odporność oraz zwiększy wydajność ciała i umysłu. Jak widzisz, spanie na dobrym materacu  sprawi, że Twoje życie będzie znacznie zdrowsze! 

Jeśli od lat śpisz na kanapie, to koniecznie zainwestuj w dobrej jakości materac nawierzchniowy! Zapewni Ci on wygodny i optymalny sen oraz sprawi, że Twoje ciało będzie wypoczęte i gotowe na przygody kolejnego dnia! Pamiętaj, że powierzchnia, na której odpoczywasz, powinna być dostosowana do Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb! Nie rezygnuj ze swojego dobrego snu i już dziś wybierz odpowiednią powierzchnię do spania!