Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Dobry materac: co to oznacza? Dla każdego odpowiednio sprawdzić może się inny model, dlatego właśnie musimy kierować się mocno indywidualnymi pobudkami. Dlaczego warto jest postawić na wyrób, który rzeczywiście jest wysokiej jakości i spełnia nasze potrzeby? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Dobry materac: czy warto?

Przede wszystkim idealny materac powinien zagwarantować nam zdrowy i komfortowy sen. Na odpowiedniej powierzchni łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednią pozycję do snu, nie będą występować kłopoty z zasypianiem czy też nocne pobudki, które często są źródłem pojawiającego się po wstaniu z łóżka zmęczenia czy też dolegliwości bólowych, wynikających z nieodpowiedniego podparcia. W dłuższej perspektywie mogą się pojawić nawet różnego rodzaju choroby zwyrodnieniowe czy też wady postawy, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Drugą, bardzo istotną kwestią jest higiena. Tutaj, obowiązkowo należy zwracać uwagę na to, aby materac był wyposażony w odpowiednie kanały wentylacyjne, co będzie minimalizować ryzyko wystąpienia różnego rodzaju drobnoustrojów, które wywołują choroby i niepożądane reakcje organizmu, jak grzyby i pleśń. Bardzo ważne jest też, aby podkreślić, że dobry materac powinien nam służyć przez rzeczywiście długi czas. Niestety, niektóre produkty często szybko się odkształcają, dlatego warto jest szukać tych wysokiej jakości, które będą nam przydatne przez lata

Idealny materac: dla każdego inny!

Pamiętajmy, że idealny materac dla każdego będzie oznaczał coś innego. Dlatego właśnie, szukając wyrobu powinniśmy kierować się bardzo indywidualnymi czynnikami, jak chociażby nasza waga (najłatwiej jest to stwierdzić, że osoby lżejsze powinny wybierać modele bardziej miękkie, a ciężsi –  twardsze), stan zdrowia, wiek czy też poziom aktywności fizycznej. Na co zwracać uwagę, gdy oglądamy materac? Ważną rolę odgrywa wypełnienie: tutaj dobrze jest odpowiedzieć sobie, czy lepiej nada się model piankowy (znajdziemy chociażby wyrób z pianką termoelastyczną, wysokoelastyczną czy też lateksową) czy też sprężynowy (np. modele ze sprężynami kieszeniowymi, które bardzo indywidualnie reagują na wywierany nacisk). Czy dobry materac zawsze musi być drogi? Oczywiście, że nie! Warto jest jednak wziąć pod uwagę jednak, że nawet jeśli zapłacimy za materac trochę więcej to będzie nam on służył dobrze znacznie dłużej niż kiepskie, tanie produkty.

Najlepsze modele dostosowane do Twoich potrzeb

Warto jest zwrócić uwagę na naprawdę dobre materace. Naszym przykładem będzie tutaj chociażby SleepMed Natura Plus, gdzie przy produkcji zastosowano nowoczesne, naturalne rozwiązania. Produkt wyposażono w top z termoelastyczną pianką Visco Bio, dzięki czemu możemy cieszyć się jedną z aż czterech twardości do wyboru. Całość umieszczono w pokrowcu z lnianej dzianiny, dzięki czemu jest on przyjemny w dotyku, a także przyjazny skórze. Świetną opcją może okazać się również Sembella Geltex Quantum Moon z wysokiej jakości sprężynami, które dają nam niesamowitą jakość wypoczynku! Dodatkowo połączono je z pianką Geltex® z domieszką żelu o wysokiej wytrzymałości. Koniecznie na uwadze należy mieć model Hilding Pasodoble, który skonstruowano na bazie sprężyn kieszeniowych!

Zdrowy i komfortowy sen: idealny materac na pewno będzie w stanie Ci go obiecać. To powód, dla którego warto jest postawić na rozwiązanie, które spełni wszystkie Twoje potrzeby!

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.