Kupno materaca

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Przyszedł już czas, że pora wymienić dotychczasowy materac do spania na nowy i – masz nadzieję – znacznie lepszy model? Taki, który zapewni Tobie spokojny, komfortowy i regenerujący sen oraz pomoże błyskawicznie znaleźć idealną pozycję do szybkiego zaśnięcia? Znalezienie tego jednego doskonałego modelu spośród setek ofert może być dość problematyczne. Od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę? Dzisiaj podpowiemy jak i gdzie szukać!

Jaki rodzaj materaca będzie najlepszy?

Rodzajów materacy, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania jest kilka. Warto zapoznać się z ich specyfiką i zastanowić, który będzie najlepiej spełniał wszystkie nasze potrzeby. Modele sprężynowe można podzielić na podkategorie: kieszeniowe, multipocket i pocket plus – każda z nich cechuje się innymi właściwościami, zapewniają optymalne podparcie i elastyczność punktową. Z kolei materace piankowe wykorzystują w swojej budowie funkcjonalne pianki: wysokoelastyczne oraz termoelastyczne, które idealnie dopasowują się do każdej krzywizny ciała. Modele lateksowe z dodatkiem mleczka kauczukowego, są niezwykle wytrzymałe oraz cechują się najwyższym poziomem higieny. I na koniec przedstawiamy materace hybrydowe, które łączą najlepsze cechy modeli sprężynowych i piankowych dla zwiększenia odczuwalnego komfortu snu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wiedząc już jaki rodzaj wypełnienia będzie dla nas odpowiedni, należy teraz zwrócić uwagę na twardość podłoża, która będzie dopasowana do naszej wagi oraz preferencji. Jeśli nie wiemy jakie podłoże będzie dla nas właściwe, można wybrać model z regulacją twardości jak na przykład Hilding Electro, który posiada jej aż 6 poziomów. Bardzo przydatny jest również siedmiostrefowy fizjosystem podpierający każdą część ciała z odpowiednim dla niej naciskiem. Ważnym aspektem danego modelu jest to, czy cechuje się optymalną wentylacją, zapobiegającą gromadzeniu się kurzu, wilgoci oraz rozwojowi mikroorganizmów. Doskonałym dodatkiem do materaca jest zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w pralce, dzięki czemu nie tylko pozbędziemy się plam i zabrudzeń. Przy zakupie zwróćmy także uwagę na wieloletnią gwarancję i dołączone certyfikaty na przykład potwierdzające rehabilitacyjne właściwości ortopedycznych modelu jakie ma między innymi materac SleepMed Hybrid Premium Plus.

Dla kogo ma być przeznaczony materac?

Przed zakupem nowego materaca warto zastanowić się także, kto będzie jego głównym użytkownikiem. Dla dziecka wybierzmy model odpowiednio miękki i zapewniający bezpieczeństwo podczas snu, jaki jest na przykład Sembella Piano. Z kolei dla nastolatka najlepszy będzie taki ze zmienną twardością i nieco większy, aby dopasowywał się do szybkiego wzrostu młodego człowieka. Jeżeli z podłoża ma korzystać osoba starsza, to produkt musi zapewniać optymalne wsparcie punktowe, a także ułatwiać bezproblemowe wstawanie i kładzenie się. Alergicy powinni wybierać modele z wysoką wentylacją, a osoby zmagające się z bólami kręgosłupa materace z potwierdzonymi właściwościami ortopedycznymi. Natomiast model, na którym będzie spać para, musi niwelować drgania powstające przy ruchach jednego z użytkowników, aby nie zakłócać wartościowego snu drugiej osoby.

Obecnie na rynku jest wiele unikatowych modeli materacy, a każdy z nich cechuje się innymi parametrami i właściwościami. Warto przed wyborem zastanowić się kto będzie korzystał z nowego podłoża oraz jakie funkcje ma ono spełniać. Bardzo ważne jest także dopasowanie do wagi i wzrostu użytkownika. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości co do wyboru, możesz skontaktować się z doświadczonymi ekspertami, którzy Ci doradzą i pomogą znaleźć idealny dla Ciebie materac.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.