Zakup materaca lateksowego

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Na rynku dostępne są setki propozycji innowacyjnych materacy do spania. Pojawia się zatem pytanie jak spośród nich wybrać ten jeden idealnie dopasowany do naszych preferencji model. Warto poznać charakterystykę konkretnych rodzajów podłoża do spania, aby wiedzieć czym się charakteryzują. Dzisiaj przyjrzymy się modelom lateksowym – jakie są ich zalety, czym się wyróżniają spośród pozostałych, dla kogo są szczególnie polecane? Zapraszamy do lektury!

Charakterystyka modeli lateksowych

Materace lateksowe, jak sama nazwa wskazuje, bazują na wkładzie wykonanym z odpowiedniej mieszanki syntetycznego lateksu i naturalnego kauczuku. Dzięki temu cechują się niezwykłą sprężystością i wytrzymałością oraz idealnie dopasowują się do kształtu każdego ciała. Ponadto wyróżnia je duża elastyczność, co oznacza, że po zdjęciu nacisku szybko wracają do swojej pierwotnej formy. Odpowiednia budowa wnętrza materaca lateksowego zapewnia wysoką cyrkulację powietrza, przez co jest on odporny na rozwój bakterii i grzybów, a także innych drobnoustrojów negatywnie wpływających na zdrowie. Ponadto wentylacja materaca zapobiega nadmiernej potliwości organizmu podczas nocnego wypoczynku.

Najlepsze modele materacy lateksowych

Dobrym materacem lateksowym jest między innymi Hilding Melody, cechujący się wysoką twardością oraz posiadaniem siedmiu stref twardości. Jest również odwracalny, co oznacza, że posiada dwie powierzchnie użytkowe, a dodatkowo dołączono do niego jeden z dwóch funkcjonalnych pokrowców. Z kolei Materasso Sultan Latex Extra Lux to również model twardy, będący idealnym wyborem dla osób cierpiących na kifozę lub skoliozę. Wzbogacony został o piankę visco, która dostosowuje się do krzywizn ciała i natychmiastowo redukuje napięcie mięśni. Materacem lateksowym o niższej, bo średniej twardości jest dwustronny, bardzo elastyczny i wytrzymały Senpo Grenada, który dodatkowo został uzupełniony o sprężyny typu multipocket. Ostatnia propozycja to Janpol Demeter, czyli podłoże średnio twarde, dopasowujące się do tradycyjnych i regulowanych stelaży.

Dla kogo polecane są modele lateksowe

Materace lateksowe są szczególnie polecane dla alergików, ze względu na wysoką cyrkulację powietrza zapewniającą właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze oraz dołączony pralny pokrowiec. Sprawdzą się dobrze w przypadku osób o podwyższonej wadze, zapewniając im idealne podparcie całego ciała. Z kolei seniorzy docenią w nich właściwą stabilizację kręgosłupa oraz budowę ułatwiającą wstawanie i kładzenie się. Dedykowane są także osobom zmagającym się z bólami pleców – dla nich polecamy modele zwłaszcza z właściwościami rehabilitacyjnymi. Materace lateksowe to dobre rozwiązanie dla par, które szukają podłoża redukującego drgania wynikające z ruchów osoby śpiącej obok. I na koniec dedykowane są każdemu, komu taki rodzaj materacy odpowiada, spełniając wszystkie potrzeby i oczekiwania.

Szukając dla siebie idealnego materaca lateksowego, warto zwrócić uwagę na okres gwarancyjny oraz certyfikaty potwierdzające jego wysoką jakość i unikatowe właściwości prozdrowotne. Jeżeli nadal nie wiesz, czy wśród modeli lateksowych znajdziesz dla siebie odpowiednie podłoże, możesz skontaktować się z profesjonalnymi doradcami z naszego sklepu internetowego, którzy podpowiedzą Ci jaki model będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.