Sprężyny multipocket w materacu

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Poszukiwanie idealnego materaca do spania, który zapewni nam wysoki komfort, może stanowić niemały problem. Na rynku dostępnych jest wiele interesujących ofert, a ich mnogość może jeszcze bardziej utrudniać wybór. Dlatego dzisiaj przybliżymy charakterystykę innowacyjnych modeli typu multipocket, które ostatnio stają się coraz bardziej popularne. Zachęcamy do przeczytania!

Budowa materacy multipocket

Modele typu multipocket są zaliczane do kategorii materacy sprężynowych, ale wyróżnia je to, że do ich budowy wykorzystano sprężyny o mniejszej średnicy i wysokości, jednak ich gęstość w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni materaca jest znacznie większa. Dzięki temu podłoże typu multipocket cechuje się wysoką elastycznością punktową oraz dopasowaniem do każdej pozycji ciała, przez co wydaje się niezwykle wygodne i komfortowe, a także świetnie podpiera cały organizm. Niektóre z modeli dodatkowo wyposażono w warstwy funkcjonalnych pian dla jeszcze większego odczuwalnego relaksu i dopasowania oraz w siedmiostrefowy fizjosystem idealnie wspierający każdą część ciała z właściwym dla niej naciskiem.

Dla kogo materace multipocket?

Materace typu multipocekt to dobre rozwiązanie dla pary, nawet jeśli występuje między osobami spora różnica wagi – sprężyny niwelują drgania wynikające z ruchów leżącego obok partnera, co zapobiega niepotrzebnym wybudzeniom. Docenią je także osoby o podwyższonej wadze, ze względu na to, że zapewniają dobre podparcie i są odporne na długoletnią eksploatację oraz odkształcenia. Z kolei osoby starsze poprzez dobrą elastyczność punktową, będą miały ułatwione wstawanie i kładzenie się, a ponadto budowa multipocket dobrze podpiera sylwetkę i usztywnia kręgosłup. Modele wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiegając gromadzeniu się w jego wnętrzu kurzu i wilgoci, co sprawdzi się w sypialni osób zmagających się z astmą i alergiami. Materace typu multipocket to świetny wybór dla każdego, kto szuka niezastąpionego komfortu, relaksu i wygody oraz wartościowego i niezakłóconego snu.Dobre modele typu multipocket

Szukając dobrych jakościowo materacy typu multipocket, warto zwrócić uwagę na Janpol Andromeda. Ten model wzmocniony został o dodatkową warstwę lateksu, która zapewnia elastyczność i sprężystość podłoża, a także podzielono go na siedem stref twardości. Cechuje się wysoką cyrkulacją powietrza, a ponadto jest to materac o właściwościach rehabilitacyjnych, dlatego mogą z niego korzystać osoby zmagające się z bólem kręgosłupa i karku. Z kolei Sealy Hybrid Classic łączący sprężyny multipocket wraz z żelową pianką chłodzącą oraz zapamiętującą kształt ciała, charakteryzuje się średnią twardością oraz tym, że wyposażono go w funkcjonalny pokrowiec. Ostatnią z naszych propozycji jest Hilding Flamenco o siedmiu strefach twardości, z dodatkiem pianki lateksowej oraz pianki wysokoelastycznej HR dla lepszego dopasowania do krzywizn ciała. Dodatkowo jest to model odwracalny, posiada dwie powierzchnie użytkowe, a do wyboru jest jeden z dwóch funkcjonalnych pokrowców, które można prać w pralce, aby szybko i bezproblemowo pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Materace multipocket stają się coraz bardziej popularne wśród grona osób, szukających wartościowego i zdrowego snu. Nie sposób się temu dziwić, ponieważ modele te posiadają wiele funkcji i właściwości, które pozwalają dopasować podłoże do własnych, indywidualnych potrzeb. Ponadto zapewniają wysoki poziom komfortu i dopasowania oraz szeroki zakres poziomów twardości, dlatego każdy ma szansę znaleźć dla siebie idealny materac do sypialni.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.