Łóżko piętrowe czy normalne? – co wybrać do pokoju rodzeństwa

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Urządzenie pokoju dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Robi się to jeszcze bardziej problematyczne, kiedy jest to przestrzeń rodzeństwa, które ma zupełnie inne zainteresowania. Jak połączyć ze sobą pokój małej księżniczki i młodego piłkarza? Jakie łóżko wybrać dla dwójki dzieci? Wybierz również idealny materac dla swojej pociechy!

Mała przestrzeń – jakie łóżko?

W małym pokoju lepszym wyborem i rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe, które pozwoli na umieszczenie w sypialni jeszcze innych mebli. Dodatkowo pokój rodzeństwa zyska dodatkową przestrzeń na zabawę dla dzieci. Jakie łóżka piętrowe można wyróżnić? 

  • drewniane – są najbardziej popularne i powszechne. Wykonane są z różnego rodzaju drewna, np. buku czy dębu. Ten rodzaj produktu jest bardzo wytrzymały i dzięki dobremu użytkowaniu, może służyć Twoim dzieciom przez wiele lat. 
  • metalowe – ten rodzaj łóżek piętrowych kierowany jest do dzieci starszych, które są dużo cięższe niż maluszki. Produkty wykonane z metalu są bardziej wytrzymałe i dzieci mogą z nich bardzo długo korzystać. 

Każde z dzieci może urozmaicić swój materac pościelą z wybranym motywem, np. postaci z ulubionej bajki lub tym, czym się obecnie interesuje. Dzięki temu maluchy będą mogły choć trochę poczuć, że mają swoją przestrzeń, która należy tylko do nich. Świetnym pomysłem będą również poduszki dekoracyjne czy koce. Jeśli planujesz kupić swoim pociechom łóżko piętrowe, to koniecznie pamiętaj o ich bezpieczeństwie i zamontuj przy górnym łóżku barierkę. To sprawi, że unikniesz niechcianych wypadków. Jeśli twoje dzieci są w różnym wieku, to najlepiej, aby starsze spało na górnym łóżku.

Większy pokój – łóżka standardowe

Jeśli pokój Twoich dzieci jest duży, to możesz spokojnie zainwestować w dwa pojedyncze łóżka. Aby zwiększyć prywatną przestrzeń obojga dzieci, możesz śmiało prowizorycznie „podzielić” przestrzeń, stawiając pośrodku parawan lub specjalnie zamontowaną zasłonę. To sprawi, że każda z pociech będzie miała swój własny mini pokój. W dzisiejszych czasach możesz kupić łóżka dla dzieci w naprawdę fantazyjnych wyglądach, np. mogą być w kształcie samochodu lub mieć baldachim niczym łóżko księżniczki. 

Łóżko piętrowe czy tradycyjne – które wybrać? 

Na to pytanie nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak duży jest pokój. Lepiej w mniejszym pokoju ustawić łóżko piętrowe i mieć więcej miejsca na różne inne meble czy zabawki, niż zrobić tak, żeby mała przestrzeń była mocno zagracona. Jeśli przestrzeń dzieci jest duża, to warto kupić dwa osobne łóżka, bo wtedy będą miały możliwość uczyć się swojej przestrzeni i prywatności, co w tym wieku jest bardzo istotne. Pamiętaj, że oprócz ramy łóżka, ważny jest również sam materac! Naszą pierwszą propozycją jest Materac Hilding Breakdance, który jest produktem piankowym. Jest najbardziej rekomendowany dla nastolatków w wieku szkolnym, których układ kostny jeszcze nie do końca się ukształtował. Doskonale dopasuje się do sylwetki, zapewniając bardzo duży komfort Twojemu dziecku. Drugi produkt, który chcemy bardzo polecić, to Materac Janpol Atena. W swoim wnętrzu skrywa lateks oraz piankę, które doskonale dostosuje się do ciała i zapewni optymalny sen. Jest to idealny materac dla Twojej pociechy! 

Dobrze zagospodarowana przestrzeń w pokój dzieci sprawi, że będą one miały więcej miejsca do zabawy oraz do eksplorowania świata, co w tym wieku jest bardzo ważne. Pamiętaj, że każde łóżko można fajnie ozdobić i sprawić, że będzie unikalne. Najważniejsze jednak w całej sypialni jest oczywiście materac, więc wybierz ten najwłaściwszy. Nie czekaj i już dziś odmień pokój swoich dzieci! 

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.