Jakie są rodzaje pianek w materacach?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Chociaż przez długi czas pianka kojarzona była przede wszystkim z budownictwem to dzisiaj spojrzymy na wskazany surowiec pod innym kątem, a mianowicie zagłębimy się w temat tego, co umieszcza się we wnętrzu materaca. Pianka poliuretanowa, termoelastyczna, a może wysokoelastyczna? Przekonaj się, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Pianka wysokoelastyczna

Warto jest zacząć od pianki, która uważana jest za jedną z bardziej wytrzymałych, a mianowicie wysokoelastycznej. Jest  to między innymi dobre rozwiązanie dla osób cięższych, ponieważ wskazany surowiec uważa się za bardzo stabilny i w odpowiedni sposób podpiera ciało. Nie ulega odkształceniom, a materace wypełnione tą pianką bez wątpienia będą świetnie służyć przez naprawdę dobrze przez długi czas. Struktura pianki zapewnia świetną wentylację, dzięki czemu całość dobrze nada się dla alergików.  Modelem, na jaki warto tutaj spojrzeć jest Senna Massage, który posiada dwie pianki wysokoelastyczna o różnej gęstości, co dało możliwość uzyskania optymalnej twardości.

Pianka termoelastyczna 

Kolejnym rodzajem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest niewątpliwie ciekawa pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę naszego ciala dopasowując się do jego krzywizn anatomicznych i w przyjemny sposób otulając. Dzięki temu skutecznie redukuje napięcie mięśniowe i rzeczywiście pomaga się odprężyć. Co trzeba podkreślić, po skończonym użytkowaniu wraca ona do swojego pierwotnego kształtu i nie ulega odkształceniom. Poszukując materaca, który został nią wypełniony koniecznie należy zwrócić uwagę na Sembella Modulia Cloud, gdzie wskazany surowiec został połączony z pianką Bultex oraz poliuretanową, przez co udało się uzyskać ergonomiczne podparcie w parze z prawdziwą wygodą.

Pianka lateksowa

Kto powinien zwrócić uwagę na materace z pianką lateksową? Jest to surowiec o niewątpliwie wielu zastosowaniach. Jednocześnie w odpowiedni sposób podpiera ciało i dopasowuje się do jego kształtu, lecz też całość jest bardzo wytrzymała. Warto wspomnieć, że struktura pianki gwarantuje świetną wentylację i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni we wnętrzu produktu. Świetnym przykładem będzie tutaj Janpol Atena. Za wysoki komfort odpowiada wkład z profilowanej pianki lateksowej, który dodatkowo wykazuje szereg właściwości antyalergicznych, dzięki czemu sen na nim jest w pełni bezpieczny.

Pianka poliuretanowa

Ostatnią pianką, o której wspomnimy jest poliuretanowa. Dobrze izoluje ciepło, a także jest komfortowa i prawidłowo podtrzymuje nasze ciało. Dzięki temu, że posiada dosyć prostą budowę materace nią wypełnione należą do stosunkowo tanich. Często też łączona jest ona z innymi piankami, w celi uzyskania możliwie jak najlepszego efektu.

Wysokiej jakości pianki to surowce, nad którymi trwają ciągłe prace. Specjaliści w dalszym ciągu ulepszają je w celu zagwarantowania nam jak najwyższego komfortu sny.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.