alergia-na-roztocza-a-dobor-materaca

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Codzienne funkcjonowanie alergika nie jest usłane różami – musi on zmierzyć się on z wieloma ograniczeniami oraz uważać na substancje, których nie toleruje jego organizm. Na szczęście obecnie istnieje wiele udogodnień sprawiających, że alergia przestaje mocno dawać się we znaki. Jednym z nich jest odpowiedni, antyalergiczny materac, który zapewnia zdrowy sen. Jaki powinien on być i dlaczego jego wybór jest tak ważny? O tym poniżej.

Materac dla alergika – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważny jest wybór odpowiedniego materaca kiedy ma się alergię. Konsekwencje wyboru nieodpowiedniego modelu mogą nasilić jej objawy i sprawić, że stan zdrowia użytkownika znacznie się pogorszy. Ciało człowieka wydziela ciepło oraz wilgoć, które wnikają w głąb produktu. To z kolei sprzyja powstawaniu mikroorganizmów chorobotwórczych czy grzybów. Warto zatem zapoznać się z tym jakimi właściwościami powinien wyróżniać się materac przeznaczony dla alergika.

Jakie cechy powinien mieć materac dla alergika?

Jaki materac będzie dobrym rozwiązaniem dla alergika? Przede wszystkim warto zainwestować w produkt, który zawiera pianki wysokoelastyczne oraz lateks, ponieważ one uniemożliwiają rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych, a ponadto odprowadzają gromadzoną we wnętrzu materaca wilgoć. Takie produkty to np. Hilding Blues, Janpol Demeter czy Mojry. Nie bez znaczenia są takie udogodnienia jak np. technologia Airforce – polega ona na specjalnym nacinaniu pianki w kratę wentylacyjną, dzięki czemu powietrze doskonale cyrkuluje wewnątrz produktu. Przykładem takiego materaca jest np. SleepMed Comfort. Warto również wspomnieć o odpowiednim pokrowcu, który powinien zawierać Purotex, czyli rozwiązanie polegające na uwalnianiu mikrokapsułek zwalczających alergeny – ma go np. Hilding Tango.

Jakich materacy powinien wystrzegać się alergik?

W przypadku materacy dla alergików z pewnością nie sprawdzą się naturalne włókna. Produkty, które mają w swoim składzie grykę, kokos, morską trawę czy końskie włosie będą idealnym środowiskiem dla rozwoju roztoczy. Materace sprężynowe również nie będą najlepszym pomysłem w przypadku alergików, ponieważ ze względu na przestrzenie między sprężynami są one podatne na gromadzenie się kurzu, który jest jednym z najczęstszych a zarazem najbardziej uciążliwych alergenów.

Osoby borykające się z różnego rodzaju alergiami powinny zwrócić uwagę na materac. Jest to bardzo istotna kwestia, bowiem nieodpowiednio dobrany produkt może gromadzić ilość roztoczy wywołującą reakcje alergiczne takie jak kichanie czy pieczenie oczu. Warto zatem wybrać odpowiedni materac i cieszyć się spokojnym, niezakłóconym snem.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.