Aromaterapia – skuteczna pomoc w zasypianiu

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Komfort snu stał się istotną kwestią, o którą coraz więcej osób zaczęło dbać. Z tego względu rozwiązania, które pomagają nam zasnąć, również cieszą się większą popularnością. Jednym z takich sposobów jest aromaterapia. Dowiedz się, na czym polega ta technika i jak może ułatwić nam zaśnięcie!

Czym jest aromaterapia? 

Aromaterapię możemy zaliczyć do rodzaju medycyny naturalnej, która polega na użyciu pozytywnych właściwości różnych roślin czy ziół. Dosłownie oznacza terapię zapachem – poprzez silny aromat wywołujemy określone reakcje w naszym organizmie. Sprawdzi się w różnych przypadkach – aromaterapia na katar czy na inne problemy zdrowotne również jest praktykowana. Warto wiedzieć, że jest to technika, która towarzyszy nam od dawnych lat – obecna była w Starożytnym Egipcie czy Chinach. Chcąc stworzyć olejek eteryczny, wykorzystuje się liście, korzenie bądź kwiaty danej rośliny. Aromaterapię możemy praktykować nawet samodzielnie, we własnym domu. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się inhalacja bądź gorąca kąpiel, w której użyjemy olejki do kąpieli. Możliwy jest także masaż. 

Jak aromaterapia może nam pomóc w zasypianiu? 

Jak zatem możemy wykorzystać aromaterapię, aby pożegnać problemy ze snem? W pierwszej kolejności należy uświadomić sobie, że w zależności od tego, jakie olejki eteryczne wykorzystamy, na taki efekt możemy liczyć. Niektóre produkty sprawią, że poprawi się nasze samopoczucie, inne pomogą nam z koncentracją albo spowodują, że zyskamy więcej energii. Chcąc zadbać o komfortowy sen, powinniśmy postawić na takie olejki, które wyciszą nasz umysł i przyczynią się do tego, że szybciej się zrelaksujemy. Takie działanie gwarantuje między innymi olejek lawendowy, który korzystnie wpłynie na nasz proces zasypiania. Równie pozytywny może okazać się olejek z melisy, który zmniejsza nasz poziom stresu. Cennym nabytkiem będzie też olejek z drzewa sandałowego, który posiada właściwości nasenne. Przyda się to zwłaszcza podczas zimowej rutyny, kiedy to szczególnie zależy nam na wygodzie i jakościowym śnie. Miejmy na uwadze, że jeśli będziemy prawidłowo korzystać z olejków, praktyka ta będzie bezpieczne dla każdego – aromaterapia dla dzieci również jest możliwa! 

Co jeszcze zapewni nam komfortowy sen?

Nie zapominajmy o tym, że nawet gdy się zrelaksujemy, jeśli będziemy spać na niedopasowanym, niewygodnym podłożu, nasz sen wcale nie będzie komfortowy. Nieodpowiednia powierzchnia snu przyczyni się do pogorszenia naszych problemów z zaśnięciem. Taka sytuacja zdecydowanie nie jest przyjemną opcją. Na szczęście mamy wpływ na to, jak będzie wyglądał nasz sen. Wystarczy jedynie dobrać idealny materac, który w stu procentach przypasuje się do naszego ciała. Modele, które zagwarantują nam ten efekt, to między innymi SleepMed Natura Plus, SleepMed Supreme Plus czy Hilding Pasodoble, które cechują się wysoką jakością i niezwykłą wygodą. Co więcej, pomogą one zadbać nam o higienę snu

Aromaterapia, olejki… To rozwiązanie sprawdzi się zarówno dla tych, którzy pragną pozbyć się problemów z zaśnięciem, jak i dla tych, którzy po prostu chcą bardziej zadbać o relaks. Technika ta sprawi, że będziemy mogli się odprężyć, napięcie z naszego ciała zniknie, a nasz umysł się wyciszy. Równie korzystne działanie zapewni nam idealny materac, warto więc zadbać też o ten element!

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.