Wieczorny relaks – jak o niego zadbać?

Powrót do domu po ciężkim dniu to jedna z najprzyjemniejszych czynności. Możemy w końcu usiąść w ulubionych ciuchach, napić się ulubionej kawy czy herbaty i po prostu odpocząć. Jednak często wydarzenia z całego dnia wciąż są w naszej głowie, przez co nie możemy się odprężyć. Pomóc w tym może wieczorny relaks. Na czym polega oraz dlaczego warto tutaj pamiętać o domowym spa?

Czym jest domowe spa?

Spa to termin będący skrótem od łacińskiego zwrotu sanitas (lub salus) per aquam, które oznacza zdrowienie przez wodę. Współcześnie jego ideą jest relaksujące ciało i umysł działanie. Zabiegi spa najczęściej kojarzą nam się z udaniem się do studia spa lub salonu kosmetycznego. Jednak równie dobrze możemy je wykonać w domu. Dla wielu z nas domowe spa to najprzyjemniejszy sposób na zrelaksowanie się oraz zadbanie o skórę. Zazwyczaj wykonuje się je w wolnej chwili w godzinach wieczornych, gdyż większość zabiegów wiąże się z dokładnym oczyszczeniem i nawilżeniem skóry. Co więcej, domowe spa poprzez swoje odprężające oraz kojące nasze zmysły działanie dodatkowo ułatwia zasypianie! Wyróżnia się wiele etapów domowego spa, które mogą dotyczyć różnych partii ciała, w tym dłoni, twarzy czy włosów.

Etapy domowego spa

Domowe spa należy zacząć od przygotowania wszystkich niezbędnych akcesoriów oraz kosmetyków. W pierwszej kolejności wybieramy miękkie ręczniki oraz ciepły szlafrok. Nie można tutaj również zapomnieć o komfortowym dywaniki pod nogi, który zapewni dodatkowy, korzystny dla relaksu bodziec. Następnie dbamy o atmosferę, wybierając ulubioną muzykę oraz stawiając na przyjemne oświetlenie. Zdecydowanie przydadzą się tutaj świece zapachowe. Gdy wszystko już jest gotowe, możemy przystąpić to nie tylko fizycznego, ale także psychicznego odpoczynku. Umożliwia to:

  • oczyszczenie skóry, odprężająca kąpiel,
  • peeling, stosowanie maseczek na twarzy i włosy,
  • użycie nawilżających kremów do poszczególnych partii ciała

Jak się zrelaksować w łóżku?

Domowe spa to jeden sposób na wieczorny relaks. Może on stanowić część naszego życia, którym jest regularna aktywność fizyczna, np. w postaci jogi. Oprócz niej równie dobrze możemy usiąść na wygodnym łóżku, oprzeć się o komfortowy zagłówek i poczytać książkę.  Jednak najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za relaks w łóżku stanowią właściwe dopasowane akcesoria sypialniane. Mowa tutaj między innymi o poduszce czy kołdrze. Nie można również zapomnieć o podstawowym elemencie wyposażenia, jakim jest materac do spania. Gwarantuje on prawidłowe wsparcie ciała oraz zdrowy sen. Co więcej, jest dostępny w wielu wariantach, przez co każdy z nas znajdzie coś dla siebie!

Wieczorny relaks to nieodłączny element spokojnego snu. Odbywa się na kilka sposobów, a najpopularniejszym jest domowe spa. Jednak równie dobrze sprawdza się tutaj dobra książka. Oprócz tego nie można zapomnieć o odpowiednio skomponowanym łóżku!