Ranking materacy nawierzchniowych

Niekiedy zdarza się tak, że materac, który służy Ci od wielu lat, nie spełnia już Twoich oczekiwań. Chcesz kupić nowy produkt, ale obecnie nie masz tak dużych funduszy, aby sobie na to pozwolić? Najlepszym rozwiązaniem będzie materac nawierzchniowy. Jaki produkt wybrać? Który z nich będzie dla Ciebie najlepszy? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu! 

Materac nawierzchniowy – co to jest? 

Materac nawierzchniowy to cienki, mający kilka centymetrów produkt, który wypełniony jest różnymi piankami. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie powierzchni spania, jeśli poprzednia uległa już deformacji spowodowanej długoletnim użytkowaniem. Do innych zadań materaca nawierzchniowego należy zwiększenie komfortu snu jego użytkownika oraz wyregulowanie twardości głównego materaca. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować dobrą higienę snu! Jakie można wyróżnić materace nawierzchniowe? Najczęściej wykonane są one z pianki, np. termoelastycznej lub wysokoelastycznej oraz z lateksu. Każdy z nich ma swoje indywidualne cechy, którymi się wyróżnia, np. pianka termoelastyczna dostosowuje się do sylwetki za pomocą temperatury ciała człowieka. To zapewnia optymalny relaks i komfort. Można również podzielić materace nawierzchniowe ze względu na zastosowanie i wyróżnić: materac nawierzchniowy utwardzający oraz zmiękczający.

Do czego służy materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe mogą służyć w wielu sytuacjach. W jakim celu kupuje się te produkty?

  • Jeśli kanapa służy Ci za miejsce do spania, to warto zainwestować w materac nawierzchniowy, ponieważ wersalka nie jest najlepszym podłożem dla Twojego ciała. Możesz cierpieć na ból pleców czy innych części ciała, a materac nawierzchniowy sprawi, że Twoja powierzchnia spania będzie gładsza i dużo wygodniejsza. Może rozwiązaniem Twoich problemów bólowych jest właśnie materac nawierzchniowy na kanapę? 
  • Jeśli Twój materac przestał spełniać Twoje oczekiwania, a kupno nowego wiąże się z dużym obciążeniem budżetu, to postaw na materac nawierzchniowy. Jest on dużo tańszy niż pełnowymiarowe produkty, a może sprawić, że jakość Twojego snu znacząco wzrośnie.
  • Jeśli uwielbiasz niskobudżetowe podróże autem, to świetnym rozwiązaniem będzie inwestycja w materac nawierzchniowy. Na czas spania można rozłożyć go w aucie i tym sposobem zaoszczędzić na rezerwacji noclegu w hotelu. Materac nawierzchniowy można zwijać, ponieważ jest cieńszy od standardowych produktów i zawsze możesz zabrać go ze sobą w podróż!

Materace nawierzchniowe do spania zwiększają komfort snu i sprawiają, że organizm może się zregenerować i przygotować na nowy dzień pełen wyzwań. 

Materac nawierzchniowy – opinie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli materacy nawierzchniowych, a jednym z najlepszych jest Materac Hilding Bass. Jest on wykonany z pianki Velvet Touch, która doskonale dopasowuje się do Twojego ciała. Dodatkowo jest to produkt, który może podnieść twardość Twojego materaca, jeśli właśnie tego potrzebujesz. Jest również świetnym produktem dla alergików. Naszą kolejną propozycją jest Materac Janpol Posłaniowy Piankowy, który zrobiony jest z pianki, tym razem jest ona poliuretanowa. Jest to produkt średnio twardy o dużej wygodzie. Świetnie sprawdzi się w roli nakładki łączącej nierówności pomiędzy dwoma materacami w jednym łóżku. Kolejną opcją jest  Materac Materasso Top Thermo. Wykonany z pianki termoelastycznej o wysokości 6 centymetrów. Jest on bardzo wygodny i wyjątkowo miękki. 

Materace nawierzchniowe są świetnym rozwiązaniem dla wielu osób. Zwłaszcza kiedy nie możesz pozwolić sobie na kupienie pełnowymiarowego materaca, to opcja nawierzchniowa jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź koniecznie nasze propozycje i ciesz się lepszą jakością swojego snu! 

Przedstawiony ranking został przygotowany na podstawie ocen użytkowników portalu idealnymaterac.pl.