ból pleców i kręgosłupa u młodych osób a materac

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Młodzi ludzie niestety często bagatelizują problem, jakim jest ból kręgosłupa, traktując go jako coś błahego. Zamiast wybrać się do lekarza, czekają aż dyskomfort ustąpi i  nie myślą o tym, że kłopot w przyszłości może nawracać z jeszcze większą siłą.

Ból pleców wśród młodzieży

Ból pleców pojawiający się wśród nastolatków czy też młodych dorosłych będzie miał naprawdę różne podłoża. Możemy mówić tutaj zarówno o dyskomforcie, który wiąże się ze sferą psychiczną na przykład wszelkiego rodzaju zaburzeniami, takimi jak chociażby depresja, lecz również z permanentnym stresem. Ważny jest także styl życia: mianowicie dieta, która może przekładać się na nadwagę i problemy z kręgosłupem, palenie papierosów czy zbyt mała ilość snu. Oczywiście ból będzie wynikał z różnego rodzaju chorób czy zwyrodnień, dlatego istotne są regularne wizyty u lekarza. Nierzadko za omawiany kłopot odpowiadać będzie źle dobrany materac. Zazwyczaj mówimy tutaj o kwestiach  twardości. Na zbyt miękkim plecy wyginają. Chociaż początkowo leżenie na nim może wydawać się to przyjemne to spędzenia całej nocy w takiej pozycji nie pozostanie bez znaczenia dla naszej kondycji. Podobnie jest ze zbyt twardymi, gdzie przez długie godziny jesteśmy nadmiernie wyprostowani, co prowadzi do powstania nacisku na nerwy. Warto również dodać, że odpowiednio dobrany model może złagodzić wiele problemów.

Materac: wsparcie w walce z bólem pleców

Dobrze dobrany materac o cechach wyrobu medycznego może pomóc młodym osobom w walce z bólem. Jednym z nich będzie bazujący na sprężynach kieszeniowych Hilding Pasodoble. Posiada on włókno kokosowe z jednej strony, a z drugiej Sizal pozyskiwany z agawy. Wskazane materiały stabilizują twardość, a pianka FlexiFoam gwarantuje komfort. Innym rozwiązaniem jest SleepMed Premium Plus,  który na tle pozostałych odróżnia fakt, że daje on możliwość uzyskania aż 6 twardości, dzięki przekładaniu topu. Dopasowuje się on do anatomicznych krzywizn ciała i niweluje punkty nacisku. Jednocześnie zapewnia stabilną powierzchnię do snu. Za właściwości hipoalergiczne i wysoką higienę odpowiada pokrowiec z aktywnymi probiotykami.

Materac ortopedyczny: który wybrać?

W radzeniu sobie z problemem może też wesprzeć dobrze dobrany materac ortopedyczny. Tutaj uwagę powinien przykuć model typu multipocket, jakim jest Janpol Andromeda. Obustronnie został on wzbogacony o warstwę lateksu. Całość pracuje od siebie niezależnie, co świetnie odciąża kręgosłup, odpowiednio go podpiera lecz również gwarantuje wysoki komfort korzystania. Jest on polecany specjalnie dla osób, które muszą borykać się właśnie z nawracającymi bólami pleców. Dobrze też bliżej przyjrzeć się Materasso Natur Biogreen, który stworzony został z wykorzystaniem nowatorskiej piany Biogreen, która produkowana jest w oparciu o naturalne oleje i ekstrakty. Wskazany model jest bardzo stabilny i odporny na czynniki atmosferyczne. Podpiera ciało, dostosowuje się jego kształtu i redukuje naciski. Pomimo tego, że delikatnie otula ciało to nie prowadzi do zapadania się odcinka lędźwiowego.

Dobrze dobrany materac może przynieść ulgę w przypadku dolegliwości bólowych, jednak trzeba pamiętać, że nie rozwiązuje on problemu i nie zastąpi wizyty u specjalisty!

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.