jaka-najlepiej-wybrac-poduszke

Czasami rano wstajemy niewyspani z bólem w okolicy karku, nie mogąc swobodnie poruszać głową. Cały dzień mamy złe samopoczucie, jesteśmy mniej produktywni i marzymy tylko o tym, aby wrócić do łóżka. Jednak problem ten na drugi dzień się powtarza, a my mamy już dość. Co może być tego przyczyną? Warto przyjrzeć się swojej poduszce. Być może nie spełnia ona swoich funkcji. Rozwiązaniem jest zakup odpowiednio dopasowanej poduszki ergonomicznej.

Czym są poduszki ergonomiczne?

To specjalnie wyprofilowane podłoże pod głowę. Posiada specyficzną budowę, której głównym zadaniem jest dopasowanie i utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa i zachowanie naturalnej krzywizny szyi, tak zwanej lordozy szyjnej. Pozwala to na odciążenie kręgów, relaksację mięśni i więzadeł, dzięki czemu rano możemy czuć się w pełni wypoczęci. Polecane są dla każdego, a szczególnie dla osób, które zmagają się z bólami pleców w okolicy barków i szyi, a także dla tych, którzy chcą profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie i właściwy wypoczynek.

Rodzaje poduszek ergonomicznych

Poduszki różnią się sposobem wykonania a zwłaszcza profilowaniem, które określa dla kogo dedykowany jest dany produkt. Poduszka z dodatkowym profilowanym wałkiem w obszarze odcinka szyjnego są polecane dla osób śpiących na boku. Pozwala ona na utrzymanie prawidłowej pozycji głowy w trakcie snu i nie wymusza niepotrzebnego skrzywienia kręgosłupa. Takim produktem jest  poduszka Hilding Visco Balance, która wykonana jest z termoelastycznej pianki oraz zapewnia optymalną wentylację, dzięki odpowiedniemu profilowaniu produktu. Dla użytkowników, którzy preferują pozycję spania na plecach polecane są poduszki nieco bardziej miękkie, które mają dodatkowe wcięcie, co niweluje zbędne wypychanie kręgów szyjnych ku górze. SleepMed Comfort Pillow, również została wykonana z elastycznej pianki zapewniającej wysoki komfort użytkowania i polecana jest dla osób śpiących przeważnie na plecach. Natomiast osoby, które zasypiają w pozycji na brzuchu mają utrudnione zadanie, ponieważ to ułożenie nie jest zbyt zdrowe dla naszego kręgosłupa. Nie jesteśmy w stanie tak położyć się na brzuchu, aby szyja dostosowała się w prawidłowej pozycji. Dlatego też tacy użytkownicy powinni wybrać modele, które zamiast charakterystycznych dwóch garbów, swoim kształtem przypominają bardziej gwiazdę i są dość płaskie. Dlatego też dla nich stworzone zostały poduszki płaskie takie jak Hilding Antistress Carbon.

Wybór i zalety odpowiedniej poduszki ergonomicznej

Poza zwróceniem uwagi na pozycję, którą wybieramy do spania, należy wziąć pod uwagę jeszcze inne elementy. Ponadto dobrze jest w sposób przemyślany wybrać odpowiednie wypełnienie poduszki i materiał, z którego jest wykonana. Poza ergonomicznym kształtem warto wybrać takie, które zawierają piankę termoelastyczną dopasowującą się do naszej głowy i szyi, a także taki model, który zapewni odpowiednią wentylację, dzięki czemu będziemy mogli zachować optymalną temperaturę. Zalet poduszek ortopedycznych jest wiele: przynoszą ulgę w bólu i są świetnym sposobem na profilaktykę przed schorzeniami kręgosłupa. Pomagają szybciej znaleźć odpowiednią pozycję, a zatem nie będziemy mieć problemów z zasypianiem. Odciążają kręgi szyjne, dzięki czemu nasze mięśnie i więzadła nie są napięte i możemy w pełni wypocząć. Są pomocne w niwelowaniu takich dolegliwości jak: bóle migrenowe lub napięciowe, mrowienie i drętwienie rąk, a także zaburzeń snu. Zdecydowanie mają więcej zalet niż zwykłe, odkształcające się produkty.

Poduszki ergonomiczne to świetne rozwiązanie dla każdego. Idealnie dopasowują się do ciała, są wygodne, przyjemne i mają wiele korzyści dla zdrowia. Produkty te mogą być wspaniałym prezentem dla osób, które zmagają się z niewyspaniem i problemami ze snem. Należy tylko poznać ulubioną pozycję leżenia użytkownika.