wlasciwosci-maty-kokosowej-w-materacu

Materace z matą kokosową stają się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dodatkowy, naturalny wkład, nie pozostaje bez znaczenia w kwestii komfortu snu oraz żywotności wybranego przez nas modelu.

Kokos w materacu

Na rynku, znajdziemy coraz więcej materacy, które zawierają w sobie dodatkową matę kokosową produkowaną ze sprasowanego włókna kokosowego. Jest to naturalne włosie pozyskiwane ze skorup tych egzotycznych orzechów. Produkty te posiadają szereg pozytywnych właściwości, wskazać możemy tutaj, między innymi ich wytrzymałość. Odpowiadają one także za wentylację, ponieważ naturalny materiał łatwiej przepuszcza powietrze, a także chroni wypełnienie przed zawilgoceniem. Cała mata jest sztywna, dlatego osoby, korzystające z niej, mogą liczyć na mocne podparcie całego ciała. Zakupić możemy zarówno standardowe produkty z tym dodatkiem, jak i modele nawierzchniowe poprawiające komfort snu na naszym starym materacu. Pamiętać musimy jednak, aby odpowiednio o nie dbać. Niewskazane jest, aby mata kokosowa znajdowała się przez dłuższy czas w bardzo wilgotnym pomieszczeniu, ponieważ może ona ulec szybkiemu zniszczeniu w takich warunkach.

Dla kogo materac z kokosem?

Materac z kokosem, sprawdzi się, przede wszystkim dla miłośników twardszych nawierzchni oraz potrzebujących mocnego, solidnego podparcia. Polecany będzie również dla osób, mających podwyższoną wagę ciała, ze względu na to, że nie zapadnie się on w trakcie korzystania, a także może pomóc przy niektórych dolegliwościach bólowych. Świetnie nada się dla alergików, ponieważ włókna kokosowe zapewniają wentylację na wysokim poziomie oraz odprowadzają wilgoć, zapobiegając rozwojowi grzybów, pleśni oraz bakterii. Dzięki temu, że kokos wykorzystywany jest zarówno przy modelach piankowych, jak i sprężynowych, łatwiej będzie nam znaleźć idealny produkt dla siebie. Nad matą kokosową powinny też zastanowić się osoby, które cenią sobie niezawodność, ponieważ sprawia, że zakupiony materac będzie nam służył przez długie lata. Mata jest stosowana również z myślą o najmłodszych, dla których nie wskazane są zbyt miękkie modele, ze względu na ich kręgosłup, który cały czas jest w fazie kształtowania się.

Który materac z kokosem wybrać?

Jak wcześniej wspominaliśmy, znajdziemy szereg różnego rodzaju materacy, które zawierają matę kokosową. Szczególnie warto jest zwrócić uwagę na model ATM Andalo Kokos, który zalicza się do produktów kieszeniowych. Umieszczone w osobnych kieszonkach sprężyny, w połączeniu z matą są gwarancja komfortowego podparcia dla całego ciała i ergonomicznego ułożenia kręgosłupa, a także niezawodności.  Dodatkowo o stabilizację dbają boczne krawędzie. Inną propozycją będzie Hilding Lambada o średniej twardości. Zastosowana w trakcie jego produkcji pianka wysokoelastyczna zapewnia wysoką sprężystość oraz dopasowanie się całego modelu do kształtu ciała, a dodatkowo kokos odpowiada za stabilizację ciała oraz właściwości hipoalergiczne. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, wkład ten świetnie sprawdza się również dla dzieci. Materasso Baby Kokos należy do modeli piankowych, które pomimo swojej twardości są bardzo elastyczne. Warto też podkreślić, że dzięki temu, że jest odwracalny łatwo jest go dopasować do aktualnych potrzeb naszego malucha.

Mata kokosowa posiada szereg pozytywnych właściwości. Materace z jej dodatkiem świetnie sprawdzą się niezależnie od wieku, ważne tylko aby dobrać odpowiedni model do naszych preferencji.