Nadmierna potliwość nocą, a odpowiedni materac

Nadmierna potliwość jest dość przykrą dolegliwością, która dotyczy sporej ilości osób. Charakteryzuje się wydalaniem przez organizm dużej ilości potu, który dodatkowo jest znacznie nieprzyjemniejszy, jeśli chodzi o jego zapach. Czy nadmierna potliwość może być oznaką choroby? Jak sobie z tym radzić? Czy odpowiedni materac jest w tym przypadku niezbędny?

Co może być przyczyną nadmiernej potliwości?

Nadmierne pocenie się ciała lub jego pojedynczych części, takich jak twarz, dłonie czy plecy, może być spowodowane naprawdę wieloma czynnikami, na które bardzo często nie mamy wpływu. Po pierwsze nadmierne pocenie się może być przyczyną genetyki, ponieważ ta dolegliwość może być dziedziczna, więc jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie również mają problem z nadmiernym wydzielaniem potu, to najprawdopodobniej tutaj tkwi problem. Drugą możliwością są czynniki emocjonalne, czyli na przykład stres lub lęk, które często towarzyszą podczas stresujących sytuacji takich jak egzaminy czy początki w nowej pracy. Oczywiście nie każdy człowiek reaguje na zmiany temperatur tak samo, dlatego nadmierne wydzielanie potu może pojawić się właśnie wtedy, kiedy na zewnątrz zrobi się wyjątkowo ciepło w małym odstępstwie czasowym. Kolejną możliwą przyczyną nadmiernej potliwości są zmiany hormonalne oraz niektóre choroby, np. cukrzyca, choroba Parkinsona, nadczynność tarczycy czy otyłość. Niestety, ale niektóre leki również mogą powodować tę przykrą dolegliwość. Jeśli wydaje Ci się, że cierpisz na nadmierną potliwość, to koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który pomoże ustalić przyczyny tego faktu i zaproponuje odpowiednio dobrane leczenie. 

Jak walczyć z nadmierną potliwością?

Z nadmierną potliwością możesz walczyć samodzielnie, zmieniając niektóre aspekty swojego życia. Zacznij od stosowania antyperspirantów, a jeśli używałeś ich wcześniej, ale średnio działały, to proponujemy wypróbować blokera, który będzie blokować pocenie się na skórze. Taki specjalistyczny antyperspirant możesz kupić w aptece. Bardzo ważna jest również higiena osobista, która pozwoli zniwelować nieprzyjemny zapach. Unikanie stresu jest również istotne, choć dla niektórych osób wręcz niemożliwe. W takim przypadku polecamy częściej się relaksować. W nadmiernej potliwości może pomóc również zmiana diety oraz ubrań, które powinny być wykonane z bardziej naturalnych materiałów, takich jak len i bawełna. Przy bardzo trudnych przypadkach konieczne jest leczenie, które najczęściej jest w postaci różnych laserów lub wprowadzania specjalnej substancji pod skórę w miejsca dużej potliwości. 

Jak wybrać materac?

Wybór odpowiedniego materaca przy nadmiernej potliwości ciała jest bardzo ważny, ponieważ może mieć wpływ na zmniejszenie wydzielania nieprzyjemnej wydzieliny, kiedy śpimy. Idealny materac powinien być bardziej przewiewny i zapewniać lepszą wentylację, ponieważ będzie to pomagać w utrzymaniu ciała w chłodniejszej temperaturze i zredukuje ilość wydzielanego potu. Oprócz materaca również bardzo ważny jest pokrowiec, który powinien być wykonany z naturalnych materiałów, takich jak len i bawełna, ponieważ nie zatrzymują one potu. Jeśli właśnie planujesz wymienić swój materac na taki, który będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni, to szczególnie polecamy Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze, który wykonany został z różnych pianek, idealnie dostosowujących się do ciała. Pianka NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze zapewnia przyjemne uczucie chłodu, co przy nadmiernej potliwości jest bardzo ważne. Naszą drugą propozycją jest Materac Fit.4.Sleep Cool Breeze, który w tej wersji jest produktem hybrydowym, który w swoim wnętrzu skrywa zarówno różne pianki, jak i sprężyny. W tym modelu materaca termoregulującego również została wykorzystana pianka NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze, która sprawia, że będziesz odczuwać delikatny i przyjemny chłód. Jeśli śpisz na kanapie i na razie nie chcesz lub nie możesz kupić nowego materaca, ponieważ wiąże się to z dość sporymi kosztami, to polecamy zainwestować w Materac Fit.4.Sleep Topper Cool Breeze, który jest produktem nawierzchniowym. Oznacza to, że możesz położyć ten materac na swoją starą wersalkę i cieszyć się nową i wygodną powierzchnią do spania. Ten model zbudowany jest z pianki termoelastycznej, która dostosowuje się do sylwetki z pomocą ciepła ciała. Dodatkowo we wnętrzu ponownie skrywa się pianka NRG Black Diamond, która sprawia, że użytkownikowi jest chłodniej niż normalnie. Teraz już wiesz, jakie najlepsze materace sprawdzą się dla osób zmagających się z nadmierną potliwością! 

Nadmierna potliwość może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale również dzieci. Są to osoby w różnym wieku oraz bardzo często borykają się one dodatkowo z różnymi chorobami. Warto wiedzieć, jak radzić sobie z nadmierną potliwością i co może pomóc naszemu organizmowi. Jest to między innymi idealny materac, który będzie spełniał nasze oczekiwania! Nie czekaj i już dziś popraw jakość swojego snu!