Materiały, które warto wypróbować w swojej sypialni latem

Choć upalne dni są przez wiele osób wyczekiwane przez cały rok, wiążą się z pewnym dyskomfortem. Z reguły największe problemy związane z temperaturą, dotyczą problemów ze snem. Na szczęście istnieje wiele sposobów na poprawę komfortu – a jednym z nich jest wyposażenie sypialni w artykuły wykonane z przewiewnych, naturalnych tkanin. Jakich materiałów używać latem?

Jakich materiałów używać latem?

Klasyczny materiał oddychający na lato, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością to bawełna. Jej główne zalety to zdolność do pochłaniania dużych ilości wilgoci oraz przystępna cena. Podczas upałów doskonale sprawdzi się bawełna typu oxford, której gruba struktura chroni ciało przed nadmiernym nagrzewaniem się. Jako przewiewny materiał na lato, bawełna jest często wykorzystywana do szycia pościeli i piżam. Bestsellerową, naturalną tkaniną jest też len. Nie tylko chroni przed wysoką temperaturą, ale również chłodzi. Niestety ma jedną wadę – dość mocno się gniecie. Podczas upalnych dni w cenie jest też pościel na lato z jedwabiu. Jest to materiał odporny na rozciąganie, przyjazny alergikom i przewiewny, ale jego zakup wiąże się z koniecznością poniesienia stosunkowo dużego kosztu. Za to atrakcyjna cena dotyczy produktów wykonanych z wiskozy. Przystępność wynika z tego, że jest to sztuczny materiał. Mimo tego, zapewnia przewiewność i higroskopijność podobną do tej, która charakteryzuje bawełnę. 

Jakich materiałów unikać latem?

Najlepsze materace do spania na lato powinny zapewniać nieustanny przepływ powietrza, a także na bieżąco odprowadzać wilgoć. Warto jednak zrezygnować z kupowania pościeli i piżam wykonanych z tkanin takich jak poliester, nylon, czy akryl. Przy ich użyciu nawet idealny materac, taki jak Fit.4.Sleep Cool Breeze,  nie spełni swojej należytej funkcji. Nylon jest nieoddychający. Przez to, że nie przepuszcza powietrza, wywołuje uciążliwe, nadmierne pocenie, podobnie jak akryl – będący sztucznym materiałem, którego struktura ma naśladować naturalne sploty wełny. Specyfika akrylu jest bardzo podobna, o ile nie identyczna, do tej charakteryzującej  nylon. Jednak tkaniną, która najczęściej pojawia się w składzie pościeli i piżam słabej jakości jest poliester. 

Temperatura w sypialni, a sen

Temperatura w sypialni w dużym stopniu wpływa na jakość snu. Upał może wiązać się z częstym wybudzaniem i problemami z zasypianiem – tym samym wiele osób w ciągu lata odczuwa znaczne pogorszenie samopoczucia. Na szczęście idealny materac, wiatrak, czy zasłony i rolety, mogą okazać się rozwiązaniem wszelkich trudności. Doskonałym przykładem jest materac Fit.4.Sleep Cool Breeze, który charakteryzuje się otwartokomórkową strukturą, odpowiedzialną za przepuszczalność powietrza. Materace chłodzące mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! W szczególności w połączeniu ze stosowaniem wiatraka. Warto zainwestować w ten element wyposażenia sypialni, ale kluczem do sukcesu jest precyzyjne dopasowanie konkretnego modelu do potrzeb danej osoby.

Upalne temperatury mogą obniżać jakość snu. Warto mieć to na uwadze podczas wybierania akcesoriów do sypialni. Zakup pościeli i piżam z naturalnych tkanin może znacznie poprawić komfort snu, a w połączeniu ze stosowaniem materaca chłodzącego – z pewnością zapewni nieskończone pokłady energii na podejmowanie letnich aktywności. 

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.