Materace z regulowaną twardością

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy wykonanych z różnych materiałów. Najpopularniejsze z nich mają w swoim wnętrzu pianki, sprężyny lub ich połączenie. Nowym produktem są materace z regulowaną twardością i aż do chwili obecnej są mało znane. Może to właśnie one przypadną Ci najbardziej do gustu? 

Materace z regulowaną twardością – specyfika

Wśród materacy z możliwością regulowania twardości można wyróżnić dwa ich rodzaje. Pierwszy jest dwustronny, to znaczy, że z jednej strony materac jest twardszy niż z drugiej. Stopień twardości można dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Minusem tego rodzaju materaca jest oczywiście przekładanie go. Zazwyczaj produkty służące do spania są ciężkie, więc przełożenie go o 180° może być niełatwym zadaniem. Drugi rodzaj materaców z regulowaną twardością ma top, który można odpinać. Dzięki niemu produkt może osiągnąć kilka poziomów twardości, a klient dopasuje ją do swoich wymagań. Materace z regulowaną twardością, mają dużo możliwości i są świetnym rozwiązaniem dla wielu osób. 

Dla kogo materac z regulowaną twardością będzie najlepszy? 

Materac z regulowaną twardością idealnie sprawdzi się dla nastolatków, ponieważ pomoże on dopasować się do ich zmieniającej się sylwetki. Drugą grupą docelową są seniorzy – wysoka elastyczność punktowa wspomoże łatwe wstawanie i kładzenie się spać. Super sprawdzą się także dla par o różnych masach wagowych. Dzięki swojej budowie zredukują niepotrzebne drgania, które powstają, podczas poruszania się drugiej osoby. Tego typu produkty będą świetne dla alergików z powodu swojej dużej wentylacji. Dzięki temu we wnętrzu materaca nie zgromadzi się kurz ani wilgoć. Przede wszystkim będą idealne dla osób, którym szybko i/lub często zmienia się waga ciała. Podsumowując, materace z regulowaną twardością sprawdzą się prawie u każdej osoby. Kluczem do sukcesu jest wiedzieć, jak z nich korzystać, i w jaki sposób je konfigurować, aby przyczyniły się na plus dla naszego snu i zdrowia.

Poznaj nas!

Produkty z regulowaną twardością są coraz popularniejsze na rynku materacowym. Więcej osób zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że jest to idealny materac właśnie dla nich. Przedstawimy dwa z nich: 

  • Materac Hilding Electro – to wielofunkcyjny produkt, który zbudowany jest ze sprężyn oraz pianek. Materac hybrydowy jest idealnym rozwiązaniem dla wielu osób, zarówno tych cięższych, jak i lżejszych, dla starszych i młodszych. W swoim wnętrzu skrywa system sprężyn Multipocket oraz piankę hybrydową Fusion, która jest odporna na nacisk i tym samym jest bardzo wytrzymała. Dodatkami w tym produkcie są pianka wysokoelastyczna i warstwa sizalu. Model Electro posiada odpinany top, który zrobiony został z lateksu i pianki Visco. Taka warstwa stwarza możliwości dopasowania twardości materaca do swoich potrzeb. Świetną opcją jest to, że jest ona tak naprawdę odpinanym materacem nawierzchniowym, który możesz zabrać ze sobą na jakikolwiek wyjazd i sprawić, że niewygodna kanapa przekształci się w pełnowymiarowe łóżko. Materac Electro zaopatrzony jest w pokrowiec ActiCare, który jest antyalergiczny, hamuje rozwój roztoczy i mikroorganizmów, więc na pewno zapewni doskonałą higienę snu.  
  • Materac SleepMed Hybrid Premium Plus – jest niebanalną opcją dla wymagających klientów. Zbudowany jest ze sprężyn, które podtrzymują ciało w każdej jego części. Po obu stronach głównego bloku sprężynowego znajdują się pianki wysokoelastyczne HPPHR, które mają dwie różne twardości. Taki hybrydowy produkt jest antyalergiczny i uniemożliwia namnażanie się pleśni i grzybów. Produkt zawiera odpinany top, który został wykonany z 7-strefowej warstwy pianki termoelastycznej dostosowującej się do ciała z pomocą jego ciepła. Model ten jest zaopatrzony w pokrowiec Merced, który jest antyalergiczny i bardzo przewiewny, więc całość stanowi idealny wybór dla alergików. 

Materace z wieloma twardościami są świetnym rozwiązaniem dla wielu osób. Wykorzystują najnowocześniejsze technologie i dzięki nim potrafią dopasować się do każdej sylwetki. Nie zwlekaj i już dziś odmień swoją jakość snu, kupując jeden z naszych idealnych materacy!

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.