Materace młodzieżowe – jaki model wybrać?

W okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu, nastolatek z pewnością potrzebuje odpowiedniego łóżka. Idealny materac dla nastolatka powinien być wykonany z odpowiednich i wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić młodej osobie zdrowy i komfortowy odpoczynek. O czym jeszcze nie można zapominać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu, dlatego zapraszamy do lektury! 

Wielkość materaca dla nastolatka 

Rozmiary materaca dla nastolatka zależą od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość pokoju nastolatka. W zależności czy jest on mały, czy raczej duży, należy wybrać takie łóżko, które będzie doskonale dopasowane. W mniejszych sypialniach najlepiej sprawdzi się łóżko o wymiarach 80×200 lub 90×200 cm, do nieco większych natomiast świetnie nadadzą się materace 100×200 cm lub 120×200 cm. Jeśli Twoje dziecko ma pokaźnych rozmiarów pokój, to zainwestuj w łóżko o wymiarach 140×200 cm lub 160×200 cm. Są to już naprawdę duże materace, które pozwolą na swobodną zmianę pozycji czy wyciągnięcie swojego ciała we wszystkich możliwych kierunkach. 

Pianka, sprężyny czy wypełnienie hybrydowe – jaki materac dla dziecka?

Materace dla dzieci i młodzieży wykonywane są z różnych materiałów, ale najczęściej w ich wnętrzach znajdują się sprężyny oraz różne pianki. Materace piankowe będą odpowiedniejsze dla młodszych dzieci, których układ kostny cały czas się jeszcze rozwija. To oczywiście nie oznacza, że nastolatek nie może spać na takim produkcie. Jednak dla niego lepiej sprawdzi się materac sprężynowy, który doskonale podtrzyma jego kręgosłup przez całą noc. Jeśli nie jesteś pewny, jaki rodzaj materace wybrać dla swojego młodszego czy starszego dziecka, to najlepszym wyborem będą materace hybrydowe. Ten rodzaj produktu łączy w sobie oba wcześniej wspomniane materiały, a mianowicie pianki oraz sprężyny i tworzy dla niektórych młodych osób wręcz idealne połączenie. 

Nasze propozycje!

Nadal wahasz się, który z tak wielu produktów dostępnych obecnie na rynku będzie doskonałym wyborem dla Twojego nastoletniego dziecka? Poniżej przedstawiamy najlepsze materace dla nastolatków! 

  • Materac Hilding Breakdance – produkt ten składa się z dwóch warstw pianki Flexifoam o łącznej wysokości 16 centymetrów. Pierwsza z nich jest nieco twardsza, natomiast druga bardziej miękka. Materac Hilding Breakdance rekomendowany jest nastolatkom, które chodzą do szkoły, ponieważ solidne pianki sprawią, że całe ciało będzie odpoczywać podczas snu po długim dniu siedzenia w szkolnej ławce. 
  • Materac Hilding Rock&Roll – ten produkt został wykonany z pianek wysokoelastycznych, które są bardzo elastyczne i sprężyste. Obie pianki mają różne twardości, co sprawia, że jest to idealny materac dla nastolatka, którego preferencje dotyczące miękkości łóżka mogą się zmieniać. 

Materace młodzieżowe mają różne wypełnienia, a w wyborze jednego z nich najważniejsze są preferencje i potrzeby młodej osoby, która będzie na nim spała. Pamiętaj, że nastolatek, aby się dobrze rozwijać, potrzebuje wygodnego łóżka oraz optymalnego snu, dzięki którym będzie gotowy na każdy dzień. Nie czekaj i już dziś zamów jedną z naszych propozycji i odmień sen swojego dziecka!