dla-kogo-wybrac-materac-piankowy

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Materace piankowe należą do jednych z najpopularniejszych. Jednak, ze względu na ich szeroką gamę dostępną na rynku często ciężko jest wybrać najbardziej pasujący do naszych potrzeb. Właśnie dlatego dzisiaj przybliżymy najważniejsze kwestia związane z zakupem piankowego modelu.

Rodzaje materacy piankowych

Materaca piankowe dzielą się na kilka podstawowych kategorii, które pozwalają nam dobrać model idealnie spełniający nasze potrzeby. Zacznijmy od tych lateksowych, a dokładniej wypełnionych pianką lateksową. Jedną z ich głównych zalet jest trwałość oraz odporność na odkształcenia, dzięki czemu swobodnie korzystać mogą z nich także osoby o podwyższonej masie ciała, zapewniając im twardsze, a co za tym idzie mocniejsze podparcie. Materiał stosowany we wkładzie świetnie blokuje rozwój bakterii, dlatego sprosta on wymaganiom alergików. Jeśli jednak, przede wszystkim, zależy nam na miłym otuleniu zaraz po położeniu się do łóżka, zwróćmy uwagę na piankę termoelastyczną. Wypełnione nią produkty reagują na ciepło i dostosowują się do krzywizn anatomicznych, pomagając w ten sposób odprężyć się mięśniom. Ostatnimi, lecz nie mniej ważnymi, o których dzisiaj wspomnimy są modele wysokoelastyczne. Cechują się one świetną elastycznością punktową, co oznacza, że dopasowują się do kształtu ciała wskutek wywieranego w poszczególne miejsca nacisku.

Kiedy wybrać materac piankowy?

Materac piankowy jest w stanie zadbać o dobry sen niemal każdego użytkownika, dzięki szerokiej gamie dostępnych pianek oraz łączeniu ich na wiele sposobów. Polecane są zarówno dla młodych osób, jak i dla starszych. Wskażemy je szczególnie tym, borykającym się z problemami z krążeniem, ponieważ delikatnie otulają one marznące stopy i dłonie. Modele te zalecane są też przy wielu schorzeniach układu kostnego, jednak pamiętajmy aby tą kwestię skonsultować ze specjalistą. Produkty piankowe świetnie sprawdzają się dla alergików. Odpowiednie wyprofilowanie pianki jest gwarancją wentylacji na wysokim poziomie, która zapobiega rozwijaniu się bakterii, a także nie gromadzi wilgoci, czyli głównego sprawcę brzydkich zapachów wydobywających się z materaca. Zwróćmy uwagę chociażby na SleepMed Supreme posiadający aż dwie warstwy pianek wysokoelastycznych. Co ważne, wkład został wyprofilowany w taki sposób, aby zapewnić siedem stref twardości, dzięki czemu produkt w indywidualny sposób dopasowuje się do konkretnych partii ciała.

Zalety materacy piankowych

Materace piankowe posiadają wiele zalet. Jako główną wskażmy fakt, że dopasowują się one do kształtu ciała lepiej niż modele sprężynowe, lecz jednocześnie nie ulegają odkształceniu. Większość z nich nadaje się również do stelaży regulowanych. Dodatkowo produkty te odpowiadają za przyjemny efekt otulenia, dzięki czemu przynoszą odprężenie spiętym mięśniom. Właśnie dlatego świetnie sprawdzą się dla osób, które na co dzień są szczególnie narażone na stres. Zalecane są także sportowcom, ponieważ wspomagają regenerację mięśni. Janpol Hebe posiada aż pięć warstw pianki. Dzięki połączeniu wkładu o różnych właściwościach mamy pewność, że rano wstaniemy w pełni wypoczęci! Model ten zarówno przynosi ukojenie zmęczonym mięśniom, za sprawą pianki wysokoelastycznej, lecz jednocześnie zapewni kręgosłupowi stabilne podparcie.

Materace piankowe to bardzo szeroki temat, dlatego mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam go chociaż trochę. Kto już wie, jaki model wybierze?

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.