Dlaczego warto kupić materac sprężynowy?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Spanie na właściwym podłożu to sekret odpowiedniego odpoczynku i wydajnego funkcjonowania w ciągu dnia. Dlatego tak ważne jest dobranie idealnego materaca, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Dzisiaj przyjrzymy się materacom sprężynowym: jakie są ich rodzaje, czym się charakteryzują i dla kogo są szczególnie polecane. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje materacy sprężynowych

Materace sprężynowe jak sama nazwa wskazuje bazują na różnego rodzaju sprężynach. Najstarszymi modelami są bonellowe, które obecnie rzadko się poleca. Charakteryzują się progresywną sprężystością, czyli dopasowane są do użytkowników o różnej masie ciała. Jednak bardzo szybko się zużywają oraz tracą swoją elastyczność, wskutek czego źle podpierają sylwetkę potęgując nieprzyjemne doznania podczas odpoczynku. Alternatywą dla materacy bonellowych są podłoża kieszeniowe, które są jednymi z najpopularniejszych modeli. Sprężyny w nich pogrupowano w kieszenie, dzięki czemu każda z nich pracuje niezależnie od pozostałych dając przyjemne poczucie optymalnego podparcia ciała. Z kolei materace typu multipocket to nieco ulepszona wersja materacy kieszeniowych, która cechuje się tym, że posiada większe zagęszczenie sprężyn w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni, dzięki czemu uzyskano wysoką punktową elastyczność dla zwiększenia komfortu użytkowania.

Dobre materace sprężynowe

Zatem czym charakteryzują się dobre materace sprężynowe? Wspomnianą już wysoką elastycznością, przez co niwelują drgania wynikające z ruchów drugiej osoby. Ponadto można znaleźć wspaniałe modele, które zapewniają regulację twardości, jak na przykład SleepMed Hybrid Premium. Obecnie bardzo popularny jest siedmiostrefowy fizjosystem, który znajdziemy między innymi w modelu Senna Orginal. Podział na strefy sprawia, że każda część ciała jest odpowiednio podparta i bez problemu można znaleźć idealną pozycję ułatwiającą szybkie zasypianie. Dobry materac powinien cechować się wysokim poziomem wentylacji, aby zapobiegać gromadzeniu się wilgoci i kurzu w jego wnętrzu. Dodatkowym atutem jest zdejmowany pokrowiec, który można dokładnie wyprać w pralce, co ułatwia utrzymanie w łóżku czystości i higieny. Warto zwrócić także uwagę na to, czy dany model posiada certyfikaty i atesty potwierdzające jakość i wytrzymałość.

Dla kogo materac sprężynowy?

Materace sprężynowe to idealne rozwiązanie dla par, nawet o sporej różnicy wagowej, ponieważ modele te jak na przykład Hilding Flamenco redukują drgania podłoża, dlatego też zapobiegają niepotrzebnemu wybudzaniu się w nocy, spowodowanego ruchami drugiej osoby. Ponadto docenią je użytkownicy zmagający się z problemami z kręgosłupem, dla nich polecamy wybór medyczny z odpowiednim atestem jak Janpol Andromeda. Zadowoleni będą także seniorzy, ponieważ podłoże sprężynowe nie zapada się, co ułatwia kładzenie się i wstawanie. Odpowiednia wentylacja niweluje pogłębianie się dolegliwości alergicznych, dlatego też polecane są również alergikom. Materace sprężynowe cenione są przez osoby aktywne, które szukają modelu wspomagającego regenerację mięśni. Dedykujemy ten rodzaj także wszystkim tym, którzy po prostu dobrze się na nich czują osiągając wysoki komfort odpoczynku.

Modele sprężynowe to jedne z najpopularniejszych materacy. Warto zwrócić uwagę na to, czy dane podłoże odpowiada nam swoją twardością oraz czy jego wymiary pozwalają na dopasowanie do posiadanego przez nas stelaża łóżka. Dzięki odpowiedniemu materacowi sprężynowego będziemy mogli idealnie się wyspać, a każdego ranka obudzimy się wypoczęci i pełni energii.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.