materac-dla-nastolatka-jaki-kupic

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Jeżeli Twoje dziecko wyrosło już ze swojego pierwszego materaca do spania, to odpowiedni czas na wymianę podłoża na takie, które idealnie będzie pasować do nastolatka. Wybór materaca pozornie jest prosty, jednak na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że nie wiadomo, który z nich będzie najlepszy. Kupując materac dla nastolatka warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Czym kierować się w kwestii materaca dla młodego człowieka? Jakie funkcje będą przydatne? Co jest istotne? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Preferencje nastolatka

Warto zacząć poszukiwania materaca od rozmowy z nastolatkiem – jego preferencje powinny być na pierwszym miejscu. To nie tylko sprawi, że wybór będzie łatwiejszy, ale także pokaże młodemu człowiekowi, że liczymy się z jego zdaniem. Można zacząć od pytania czy woli on twarde czy miękkie podłoże do spania? A najlepiej pokazać mu taki materac, który posiada dwie  twardości jak w przypadku modelu Hilding Breakdance. Ponadto ważne są odpowiednie wymiary – wysoki czy niższy, pasujący do wymiarów stelaża łóżka, które posiada nastolatek. Warto zwrócić także uwagę na to, aby był dopasowany do wagi i wzrostu użytkownika. Świetnym pomysłem jest wspólne wybranie się do sklepu z materacami, w którym nie tylko można uzyskać bezpośrednią poradę eksperta, ale także nastolatek będzie miał możliwość osobiście przetestować interesujące go modele i wybrać ten, który najbardziej będzie pasował do jego potrzeb i oczekiwań.

Materac wspierający wzrost

Młodzi ludzie w fazie dojrzewania szybko rosną, a ich sylwetka z każdym miesiącem się zmienia. Dlatego też warto zwrócić uwagę na materac, który będzie dopasowywał się do ich tempa wzrostu oraz który dobrze rozkłada ciężar – to zapewni siedmiostrefowy fizjosystem. Dzięki niemu można osiągnąć stabilne podparcie ciała wraz z uwzględnieniem newralgicznych punktów takich jak biodra, barki czy łydki oraz głowa. Takie rozwiązanie pozwoli na pełną regenerację i odprężenie, a także optymalnie dopasuje się do krzywizn ciała co ułatwia zasypianie – pomocny w zrelaksowaniu się po stresującym dniu. Materac dla nastolatka powinien być większy niż ten, z którego korzystał na początkowym etapie swojego życia. Warto także wziąć taki, który będzie nieco za duży, bo jak wspomnieliśmy – nastolatek szybko rośnie i zmienia się jego sylwetka.

Łatwy w utrzymaniu czystości i wytrzymały

Świetnym rozwiązaniem dla nastolatka jest materac, który jest prosty w utrzymaniu czystości i antyalergiczny, czyli charakteryzujący się dobrą wentylacją zapobiegającą gromadzeniu się kurzu i wilgoci jak w przypadku SleepMed Supreme. Ponadto optymalna wymiana powietrza niweluje ryzyko przegrzewania się organizmu i nadmiernej potliwości. Warto przy szukaniu właściwego modelu wybrać ten, który ma dołączony zdejmowany pokrowiec z możliwością wyprania go w pralce. Dzięki temu można zrezygnować z tradycyjnych prześcieradeł i zachować wysoką czystość w łóżku. Ponadto materac powinien posiadać właściwości dopasowania się do ciała, przez co stwarzać będzie miejsce do pełnego relaksu. Zapewnieniem wysokiej jakości i wytrzymałości produktu jest wieloletnia gwarancja oraz certyfikaty, które też warto wziąć pod uwagę podczas zakupu.

Wybór materaca dla nastolatka może sprawić nieco problemów, jednak warto pamiętać, że w sklepach i na stronach internetowych można odnaleźć kontakt do ekspertów, którzy pomogą i doradzą przy zakupie tego jednego odpowiedniego modelu. Odpowiednio dopasowane podłoże do spania zapewni nastolatkowi komfort oraz pełną regenerację, co przełoży się na jego prawidłowe codzienne funkcjonowanie oraz dobrą koncentrację.

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.