jak-urzadzic-sypialnie-w-stylu-urban-jungle

Styl Urban Jungle ostatnio bije rekordy popularności. Ogromne motywy roślinne, które na myśl przynoszą egzotyczną puszczę, są jedną z jego cech charakterystycznych. Jak zaaranżować wnętrze sypialni, które pomoże chociaż na chwilę wyrwać się myślami z szarego, betonowego miasta?

Sypialnia w stylu Urban Jungle

Wielu z nas, może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że w jego sypialni znajdują się elementy stylu Urban Jungle, a wszystko to za sprawą dodatków z motywami roślinnymi, które ostatnio stają coraz bardziej popularne. To właśnie one stanowią podstawę tego typu wnętrz, można by nawet powiedzieć, że im więcej zielonych liści; na poduszkach, zasłonach czy żywych, rosnących w ziemi, tym lepiej! Urban Jungle swoimi korzeniami sięga lat dziewięćdziesiątych, kiedy to w każdym domu znajdowały się ogromne donice z roślinami o pięknych, żywych pędach. Dzisiaj możemy zauważyć ich powrót, chociażby na przykładzie sukulentów, które znowu stają się coraz bardziej popularne, oraz wyznaczają, pewnego rodzaju, nowy trend. Styl ten, swój renesans zaczął przeżywać w ostatnich latach, kiedy to zaczęliśmy odchodzić od minimalizmu, i tak zwanych wnętrz skandynawskich, właśnie na rzecz wyrazistych barw i odważnych motywów.

Egzotyczna dżungla w naszym domu

Jak wcześniej wspomnieliśmy, podstawą stylu Urban Jungle są rośliny – oczywiście najlepiej, jeśli zdecydujemy się na hodowlę żywych, które nie tylko fantastycznie się prezentują, lecz także poprawiają jakość powietrza w naszym domu, pochłaniając dwutlenek węgla i dając nam potrzebny tlen. Jeśli jednak nie posiadamy, tak zwanej, “ręki do roślin”, lepiej postawić jest na urocze dodatki, z ostatnio niezwykle modnymi, motywami monstery, paproci czy bluszczu. Wspaniale wyglądają z nimi chociażby zasłony, poduszki lub niewielkie obrazy. Z zielenią świetnie komponują się wizerunki kolorowych ptaków, takich jak flamingi, papugi czy nawet tukany. Charakteru dodać mogą dodać złote elementy, przykładowo zegar na ścianie, doniczka, a  nawet niewielki stolik. Z materiałów stawiajmy przede wszystkim na naturalne, jak len czy bawełna, które w pewnym sensie swoimi delikatnymi barwami “uspokoją wnętrze” pełne wyrazistych, mocnych kolorów.

Meble Urban Jungle – na co postawić?

Kiedy słyszymy o stylu Urban Jungle, bez wątpienia wielu z nas nasuwają się na myśl fotografie rodem z magazynów dekoratorskich, na jakich widzimy ogromne fotele w żywych barwach, stojące pomiędzy wyrośniętymi roślinami czy też idealnie komponujące się z wnętrzem zielone, welurowe sofy. Jednak w naszej sypialni świetnie będą wyglądały także stare meble, wykonane z ciemnego drewna, które niewielkim kosztem, w myśl podejścia zero waste możemy odnowić. Stara szafa czy potężna komoda wyniesiona ze strychu nada naszemu pokojowi zdecydowanie lepszego klimatu, niż niejedne meble, kupione nowe w sklepie! Skorzystać możemy również z dobrodziejstw stylu industrialnego, czyli surowych materiałów, które w otoczeniu zieleni sprawią fantastyczne wrażenie! Wspaniale sprawdzi się chociażby masywna rama do łóżka, wykonana z drewna lub przypominającego go materiału. Zestawić możemy z nią ciemnozieloną narzutkę albo gruby koc odcieniach granatu. Z dużą ilością zieleni świetnie będą wyglądać też białe meble, dające efekt świeżości. Jednak w takim przypadku ważne postawienie na dużą ilość dodatków w różnych kolorach, aby ożywić naszą sypialnię.

Urban Jungle jest stylem, bez wątpienia odważniejszym niż te, które w ostatnich latach królowały w naszych mieszkaniach, jednak zapewne każdy znajdzie w nim coś dla siebie!