Materac piankowy czy sprężynowy, który wybrać?

Sen jest bardzo ważnym aspektem życia każdego z nas i zajmuje około ⅓ doby. Warto zadbać o to, aby odpoczynek był jak najbardziej relaksujący, dlatego tak ważne jest odpowiednie podłoże. Obecnie na rynku można zakupić kilka rodzajów produktów wykonanych z przeróżnych materiałów. Wybór materaca nie jest łatwy. Najpopularniejsze z nich to te wykonane z pianki, sprężyn lub połączenie tych dwóch produktów, czyli materac hybrydowy. Dla kogo materac sprężynowy? Dla kogo materac piankowy? Jak wybrać materac i jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy? Pomożemy odpowiedzieć na te pytania!

Materac piankowy

Jest to jeden z najpopularniejszych wyborów klientów. Materace piankowe cały czas się rozwijają i są coraz bardziej nowoczesne. Można wyróżnić produkty o prostej budowie, które zazwyczaj wykonane są z pianki poliuretanowej oraz modele, które mają znacznie zaawansowaną budowę i kilka warstw różnego rodzaju pianek. Wyróżnić można:

  • Materace piankowe wysokoelastyczne to rodzaj produktu, który doskonale dopasowuje się do ciała człowieka, a przede wszystkim przez całą noc podtrzymuje kręgosłup w prostej pozycji. To sprawi, że pozbędziesz się bólów pleców i całego ciała. 
  • Materace piankowe termoelastyczne – ten rodzaj materaca wykonany jest z bardzo miękkiej i elastycznej pianki, która dodatkowo działa pod wpływem temperatury naszego ciała. Idealnie dostosuje się do sylwetki. 
  • Materace piankowe lateksowe wykonane są z lateksu naturalnego lub syntetycznego. Te produkty są bardzo elastyczne, sprężyste i trwałe. Doskonale dopasowują się do naturalnej sylwetki człowieka. 

Każdy rodzaj wypełnienia piankowego jest antyalergiczny, więc bezpieczny dla alergików. Dodatkowo materace piankowe są bardzo przewiewne, co sprawia, że wewnątrz produktu nie gromadzi się zbędna wilgoć, a nasza higiena snu jest zachowana. Materace piankowe idealnie sprawdzą się u osób, które przeszły operację biodra. Świetnym wyborem tego typu materaca będzie model Fit.4.Sleep H2/H3 – średnio twardy materac zbudowany z 7-strefowej pianki wysokoelastycznej lub Janpol Hebe, który określany jest jako twardy. Zbudowany z pianki poliuretanowej, wysokoelastycznej i termoelastycznej w odpowiednich proporcjach. 

Materac sprężynowy

Materace, które w swoim wnętrzu mają sprężyny, znają jeszcze nasi pradziadkowie. To właśnie w ich czasach królował ten rodzaj produktu. Sprężyny są bardzo trwałym elementem, który sprawia, że ich żywotność może trwać długie lata. Materace sprężynowe można podzielić na trzy rodzaje: 

  • Materace sprężynowe multipocket, które mają jeszcze więcej sprężyn na metr kwadratowy. Dodatkowo te sprężyny są mniejsze i dają lepsze podparcie dla ciała. Idealni dopasowują się do sylwetki i zapewniają doskonały relaks. 
  • Materace sprężynowe bonellowe są najbardziej klasyczną formą materaca sprężynowego. Jest bardzo trwały, a jego cena jest adekwatna do jakości. W tym modelu sprężyny są ze sobą połączone, a ich dodatkiem są różne pianki. Ten produkt dedykowany jest osobom o większej wadze lub takim, które preferują twardsze podłoże do snu. 
  • Ostatnim rodzajem materacy sprężynowych są materace sprężynowe kieszeniowe, w których każda sprężyna umieszczona jest w osobnej komorze. Powoduje to, że sprężyny się nie przesuwają i sprawiają większy komfort użytkownikowi. Dobrze sprawdzą się u par i to właśnie może być Twój idealny materac

W tym miejscu chcielibyśmy polecić dwa modele materaców sprężynowych: Hilding Fandango oraz Hilding Pasodoble. Ten pierwszy ma wkład zbudowany z 7-strefowych sprężyn kieszeniowych, pianki Flexifoam, warstwy kokosu oraz bloku z filcu. Drugi model również w swoim wnętrzu skrywa 7-strefowe sprężyny kieszeniowe. Dodatkowo ma warstwę z włókna kokosowego i włókna Sizal. Po obu stronach produkt posiada piankę Flexifoam. 

Materac hybrydowy 

Ten rodzaj produktu jest połączeniem sprężyn i pianek o różnych właściwościach pianek. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się u osób, które nie mogą się zdecydować na żadną z powyższych. Polecane są również parom, ponieważ nie powodują one drgań i sprawiają, że żaden z partnerów nie obudzi się w nocy. Dla wielu osób jest to po prostu idealny materac! 

Wybór materaca nie jest łatwym procesem, ale kiedy już znajdziesz odpowiedni dla siebie produkt, to będziesz zachwycony poprawą jakości snu. Twoje życie się zmieni! Rano będziesz wstawać wypoczęty i bez żadnych bólów ciała. Podoba Ci się taka perspektywa? Nie pozostaje Ci nic innego niż kupienie doskonałego podłoża do snu, ponieważ teraz już wiesz, jaka jest różnica między materacem piankowym a sprężynowym!