Jak wybrać odpowiedni materac po operacji biodra?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Wydawać by się mogło, że nie istnieje coś takiego, jak “idealny materac”. Nic bardziej mylnego! Rzecz w tym, że “idealny” dla każdego znaczy coś innego. Wybór podłoża do snu jest bowiem ściśle zależny od indywidualnych potrzeb i preferencji konkretnego użytkownika.

Innego modelu będą potrzebować osoby, które nie odczuwają na co dzień żadnych dolegliwości bólowych, a innego Ci, którzy wymagają specjalistycznego materaca, ponieważ mają za sobą na przykład operację biodra.

Operacja biodra w pigułce

Staw biodrowy jest jednym z największych stawów w organizmie ludzkim. Jego podstawową funkcją jest przenoszenie ciężaru ciała z tułowia na kończynę dolną. Jest to bardzo wytrzymała część szkieletu, natomiast nie jest niezniszczalna. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu operacyjnego mającego na celu przywrócenie jego prawidłowego działania. Operacje stawu biodrowego należą do jednych z najpoważniejszych zabiegów w zakresie chirurgii ortopedycznej. W zależności od objawów i stopnia zaawansowania problemu przeprowadza się endoprotezoplastykę, artroskopię lub osteotomię. Kiedy zabieg jest konieczny? Lekarze decydują się na niego jedynie w momencie, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych efektów, a także wtedy, gdy pacjent zgłosił się po pomoc w bardzo zaawansowanym stadium schorzenia. Jak można się domyślać, niełatwa operacja niesie za sobą długofalowe skutki. Po zabiegu konieczna jest rehabilitacja oraz zachowywanie wszelkich środków ostrożności.

Materac po operacji biodra – jak wybrać idealny?

Wybór odpowiedniego podłoża do snu nie jest łatwy. Zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, gdy konieczny jest wybór modelu specjalistycznego, który spowoduje prawidłowe, neutralne ułożenie stawów biodrowych. Materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Pierwsza z wymienionych sytuacji może doprowadzić do tego, że ciało osoby śpiącej będzie się zapadać. Podłoże niezapewniające dobrego podparcia kręgosłupa to gwarancja nieprawidłowego ułożenia sylwetki przez całą noc i pogłębiania problemów związanych ze schorzeniem stawu biodrowego. Zbyt twardy materac może być z kolei powodem, dla którego rozkład ciężaru ciała będzie nieprawidłowy. Idealny materac to zatem taki, który będzie znajdował się w “złotym środku”. Pacjenci po operacji biodra najczęściej wybierają modele o średniej twardości. Nie oznacza to jednak, że zawsze będzie to dobry wybór – kluczem do sukcesu jest to, aby podłoże było dopasowane do wagi i wzrostu konkretnej osoby.

Odpowiednio dobrany materac sposobem na ból biodra

Najwyższa pora na to, aby powyższą wiedzę przekuć w praktykę! Jaki model będzie najlepszym wyborem dla osoby, która ma za sobą operację biodra? Warto zwrócić uwagę na SleepMed Supremematerac piankowy o czterech twardościach, który doskonale dopasowuje się do potrzeb i preferencji użytkownika. Miłośnicy propozycji sprężynowych mogą z kolei zwrócić uwagę na podłoże Hilding Flamenco, które doskonale dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej. 

Operacja biodra to poważny zabieg, po którym należy zachować wszelkie środki ostrożności. Jednym z najważniejszych jest rzecz jasna dbanie o zdrowy i komfortowy nocny wypoczynek. Wybór podłoża do snu, które zapewni prawidłowe, neutralne ułożenie stawów biodrowych to podstawa.

 

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.