Materac turystyczny – komfort snu w podróży!

Wielki krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią towarzyszyć nam będą wyjazdy w plener. Ładna pogoda często wiąże się z nocami spędzonymi pod namiotem. Wysypianie się na karimacie może być problematyczne, ponieważ jej grubość, jak i wytrzymałość pozostawiają wiele do życzenia. Zwłaszcza przy okazji dłuższych wyjazdów warto wziąć pod uwagę jak istotny jest komfortowy sen na łonie natury.Kilka dni spędzonych pod namiotem bez odpowiedniego wyposażenia to nie lada wyzwanie. Materac turystyczny zapewni Ci jakościowy sen, a dzięki niemu Twój wyjazd nie pozostawi po sobie pamiątki w postaci bólu pleców. Idealny materac turystyczny nie istnieje? Przekonaj się sam!

Materac, czy karimata?

Karimata jest lekka i bardzo przystępna cenowo. Możesz ją zabrać praktycznie wszędzie, a jej rozmiar i waga nie będą stanowić żadnego problemu. To zdecydowanie wygodna opcja, na którą decyduje się wiele osób, zwłaszcza podróżujących bez samochodu. Można powiedzieć, że jest przenośnym łóżkiem za kilkadziesiąt złotych. To jednak niezbyt wygodne podłoże. Karimata jest cienka i nie izoluje ciała od podłoża tak, jak powinna. Śpiąc na takim produkcie mimo wszystko poczujesz chłód bijący od ziemi. Nie możesz oczekiwać od niej zbyt wiele – raczej nie zapewni Ci komfortowego wypoczynku.

Idealny materac jest zdecydowanie grubszy i bardziej wytrzymały. Nie musisz martwić się o jego szybkie zniszczenie, czy towarzyszącą wypoczynkowi niewygodę. Skutecznie izoluje ciało od podłoża, dzięki czemu możesz spać komfortowo i zapomnieć o bólu pleców. Nie jest tak lekki jak karimata, ale z pewnością dużo bardziej wygodny!

Komfortowy wypoczynek 

Materac turystyczny to najwygodniejsze rozwiązanie, które możesz wybrać. Noce spędzone w namiocie nie muszą już kojarzyć Ci się z zimnem. Gruba warstwa pianki skutecznie oddziela ciało od podłoża, a to sprawia, że jest Ci zdecydowanie cieplej. Wypełnienie chroni Cię także od wilgoci. To bardzo ważna właściwość, ponieważ skutecznie chroni Cię od rozwoju pleśni, czy drobnoustrojów wewnątrz podłoża. To również bardzo kompaktowa opcja – możesz go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie! Zdecydowanie wygodniej będzie poruszać się z nim osobom, które posiadają samochód. Mimo wszystko jest względnie lekki i bardzo poręczny. Zajmuje mało miejsca i posiada rączkę, dzięki której łatwo go transportować. 

Wiele zastosowań

Materac turystyczny to nie tylko produkt, który wykorzystasz śpiąc gdzieś na łonie dzikiej natury. Posiada on wiele uniwersalnych zastosowań! Nie musisz więc martwić się o to, że użyjesz go tylko raz w roku. Produkt może służyć na przykład za puf w pokoju dziecięcym. Z pewnością przyniesie najmłodszym wiele frajdy i urozmaici ich zabawy. Materac przyda się również gdy odwiedzą Cię goście, a ty nie dysponujesz dodatkowym łóżkiem. Bez problemu wykorzystasz go więc w domowym zaciszu. Idealny materac turystyczny powinien mieć wiele zastosowań!

Jak widzisz, przenośne łóżko to dobra opcja opcja nie tylko przy okazji wyjazdów, ale również przydatny element domowego wyposażenia. Decydując się na to uniwersalne rozwiązanie pożegnasz się z niewygodną karimatą, a tym samym w zapomnienie puścisz niewyspanie i obolałe po nocy w namiocie ciało. Sen blisko natury może być wygodny!