Czy kolory mają wpływ na sen człowieka?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Na zdrowy sen wpływ ma wiele czynników, ale niewielu ludzi wie, że wśród nich wymieniany jest także kolor ścian w sypialni! Wybierając poszczególne odcienie farby, warto mieć na uwadze, że nie każda barwa będzie miała pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Jaka kolorystyka będzie więc dobrym rozwiązaniem? Sprawdzamy!

Kolory ścian w sypialni

Wbrew pozorom, kolory w sypialni mają bardzo istotne znaczenie. Barwy mają wpływ na samopoczucie człowieka – działają pobudzająco lub wyciszająco, a nawet mogą poprawiać koncentrację. W miejscu do spania konieczne jest więc wybranie takiego koloru, który pomoże w zrelaksowaniu się i będzie ukojeniem po długim dniu. Naukowo udowodniono, że najlepiej na organizm człowieka wpływają odcienie niebieskiego i szarości, ponieważ dzięki nim możliwe jest wyciszenie i szybkie zasypianie. Skoro w sypialni świetnie sprawdzą się chłodne barwy, to jakich kolorów lepiej unikać? Żywe i energetyczne odcienie zdecydowanie nie będą dobrym pomysłem – działają one pobudzająco, dlatego lepiej sprawdzą się w miejscach wymagających kreatywności, np. w biurze. Intensywne kolory mogą działać przytłaczająco i pobudzać mózg do aktywności, a w sypialni chcemy przecież odpocząć. 

Aranżacja sypialni 

Kolory mają wpływ na człowieka – jak więc zaaranżować sypialnię, aby lepiej się wysypiać? Świetnym pomysłem będzie styl skandynawski, który łączy w sobie chłodne barwy oraz prostą elegancję. Ściany najlepiej pomalować wówczas na jeden z odcieni szarości lub błękitnego. Istotą tej estetyki są meble wykonane z naturalnych, drewnianych materiałów, które doskonale będą komponować się z kolorem ścian oraz wszelkimi dodatkami. Warto mieć na uwadze także fakt, że sypialnia w stylu skandynawskim ma być przede wszystkim praktyczna. Urządzając pomieszczenie do spania warto postawić także na minimalizm. Ten wystrój szczególnie cenią osoby, które są miłośnikami użytecznych rozwiązań i porządku. Ściany oczywiście powinny być w odcieniach beżu, szarości lub błękitu, a meble naturalne i drewniane. W przestrzeni minimalistycznej warto postawić na delikatne dodatki, takie jak drobne rośliny (lub jedna duża) czy lampy i dywan.

 Najważniejszy element sypialni – materac!

Niezależnie od preferowanego stylu, najważniejszym elementem sypialni powinien być idealny materac! Podłoże do spania musi być odpowiednio dostosowane do potrzeb użytkownika. Na rynku dostępnych jest wiele materacy, które sprawdzą się nawet u najbardziej wymagających osób. Jedną z propozycji jest materac SleepMed Natura Plus – będzie to doskonały wybór dla miłośników innowacyjnych rozwiązań. To podłoże do spania posiada specjalny top, dzięki któremu możliwe jest regulowanie twardości zgodnie z własnymi preferencjami. Kolejna opcja to Hilding Pasodoble, czyli idealny materac dla osób cierpiących na wady postawy, a także tym, którzy wolą twardsze podłoże. Ponadto, model ten posiada status wyrobu medycznego.

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas ciekawostki o śnie związane z kolorem ścian w sypialni, pomogą w urządzeniu przytulnego pokoju. Każdy chce się dobrze wyspać, a z naszymi poradami stanie się to łatwiejsze. Miłych snów!

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.