jaki-kupic-materac-dwuosobowy

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Dobór odpowiedniego materaca często jest bardzo dużym wyzwaniem dla nas. Może być to szczególnie trudne w przypadku, gdy musi on odpowiadać nie jednej, lecz dwóm osobom. Warto jest wtedy zwrócić uwagę na specjalnie przystosowane modele do spania na nich w dwójkę.

Na co zwrócić uwagę wybierając materac dla dwóch osób

Bardzo istotne jest, aby materac spełniał wymagania obojga osób oraz dostosowany był do stanu zdrowia jego użytkowników. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto jest zwrócić uwagę na właściwości hipoalergiczne, a także kwestie związane z higieną. Jako przykład możemy podać przykładowo materac SleepMed Comfort Plus wypełniony pianką wysokoelastyczną VPPHR, zapewniającą optymalną wentylację, dzięki czemu uniemożliwia to osadzaniu się kurzu i rozwój roztoczy.  Dla naszego komfortu będzie ważne, aby produkt absorbował drgania i uginał się tylko w miejscach nacisku. Dzięki temu, nie będziemy dotkliwie odczuwać ruchów drugiej osoby, a także zminimalizowany zostanie efekt zapadania się. Przy wyborze materaca do podwójnego łóżka, wielu z nas stawia sobie pytanie: jeden wspólny czy dwa oddzielne. Każde rozwiązanie ma swoje plusy. W przypadku, kiedy oboje partnerów będzie miał możliwość wyboru modelu dla siebie, łatwiej będzie znaleźć taki, który sprosta konkretnym wymaganiom jak chociażby kwestiom związanym z twardością. Niestety, często mogą się one rozjeżdżać w czasie spania, co będzie źródłem dyskomfortu.

Jak dobrać twardość i rozmiar produktu

Jeśli zdecydujemy się jednak na jeden, podwójny materac ważne jest, to, aby miał on odpowiednie wymiary, które zapewnią komfort każdemu użytkownikowi. Wybrany przez nas model powinien mieć przynajmniej 140 cm szerokości. W czasie zakupu kwestią, na którą zawsze powinniśmy zwracać uwagę jest twardość. Jej dobór może być trudny w wypadku dużej różnicy w wadze czy wzroście jego użytkowników. Wtedy najlepiej jest dostosować jej poziom do cięższego z partnerów. Dzięki temu zapobiegniemy chociażby “staczaniu się” lżejszej osoby do środka oraz odczuwaniu ruchów drugiego śpiącego na tym samym materacu. Świetnie mogą się sprawdzić modele o 7 strefach twardości, które zapewnią komfortowe podparcie każdej z części ciała, jak chociażby Hilding Rumba.

Jakie wypełnienie wybrać?

Decydując się na zakup materaca, możemy wybierać spośród modeli piankowych oraz, szczególnie polecanych dla par, sprężynowych. Pierwsze ze wspomnianych, perfekcyjnie dopasowują się do naszego kształtu ciała, dzięki swojej elastyczności, a także są szczególnie polecane dla alergików. Alternatywą dla nich są materace sprężynowe, dzięki którym nie odczuwamy ruchów drugiej osoby, jak przykładowo SleepMed Hybrid Premium Plus. Niezwykle nowatorskim rozwiązaniem są modele kieszeniowe, gdzie każda ze sprężyn znajduje się w oddzielnej “kieszeni”, co wiąże się chociażby z wytrzymałością produktu. Dzięki temu, że posiadają one wiele punktów podparcia, oboje partnerów będzie miało zapewniony wysoki komfort snu. Dodatkowo reagują one tylko na nasze ruchy, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływamy na jakość odpoczynku drugiej osoby. Wspomniane modele nie wydają również żadnych dźwięków, więc nie musimy martwić się skrzypieniem przy najmniejszym obrocie.

Wybór jednego materaca dla dwóch osób często stanowi duże wyzwanie, ponieważ musi on zapewniać komfort każdej z nich. Pod uwagę trzeba tutaj wziąć indywidualne upodobania każdego z partnerów, a także kwestie zdrowotne. Warunki, w jakich śpimy są bardzo istotne, wpływają na nasze samopoczucie w ciągu całego dnia, dlatego też tak ważny jest dobór odpowiedniego modelu.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.