rodzaje-materacy-sprezynowych

Wybór materaca jest ważny, a jego dobór powinien opierać się na naszych osobistych preferencjach, od których zależy jakość naszego snu. Materace sprężynowe zapewniają możliwość takiej personalizacji, a dodatkowo dzielą się na dwa rodzaje: bonellowe oraz kieszeniowe. Komu zatem najlepiej służą i który wybrać, aby najlepiej wypocząć?

Materace bonellowe

Charakterystyczną cechą dla materaca bonellowego jest elastyczność powierzchniowa, co oznacza że podczas nacisku w jednej części, pracuje cała konstrukcja. Dzięki tej właściwości i sprężynom wysokiej jakości możemy zminimalizować uczucie zapadania się konstrukcji. Dodatkowo, wyposażając się w taki materac imponująca wytrzymałość oraz komfort są zagwarantowane. Poza tym, produkty z bonellowym wypełnieniem są idealnym rozwiązaniem dla ludzi, szukających dobrej jakości, ale w niewielkim budżecie. Takimi potrzebom szczególnie odpowiada Hilding Kankan, regulujący również poziom wilgotności w materacu oraz posiada łatwy w praniu pokrowiec Fresh.

Materace kieszeniowe

W przeciwieństwie do materaca bonellowego, materac kieszeniowy cechuje elastyczność miejscowa, dzięki której każda ze sprężyn pracuje osobno, co pozwala na równomierne rozłożenie wagi naszego ciała. Wszystkie sprężyny w tym modelu zostały umieszczone w osobnych, zespolonych materiałowych woreczkach, a ich ilość jest większa niż w przypadku bonelli, dzięki czemu materac staje się bardziej sprężysty, co niewątpliwie zapewnia solidne podparcie, szczególnie dla części kręgosłupa wyjątkowo przeciążonego w trakcie dnia. Co za tym idzie, pozwala na wysokiej jakości sen oraz odpowiednią regenerację.

Dla kogo sprawdzi się materac bonellowy?

W związku z faktem, że materac bonellowy posiada zwielokrotnioną siłę wyporu analogicznie do większej wagi, produkt jest szczególnie atrakcyjny dla ludzi ważących powyżej 80 kilogramów, a sprawdzi się perfekcyjnie osobom śpiącym samemu. Dodatkowo jest wytrzymały, stąd też sprawdzi się dla osób, które liczą na zakup materaca spełniającego swoje funkcje przez lata.

Kogo zachwyci materac kieszeniowy?

Niezaprzeczalną zaletą materaca kieszeniowego staje się dostosowanie kształtu do ciężaru ciała użytkownika produktu. Elastyczność miejscowa czyni model jednocześnie perfekcyjnym rozwiązaniem dla pary, gdyż zapobiega przesuwaniu się nacisku w stronę drugiej osoby, nawet jeśli istnieje znaczna różnica wagi między partnerami. W takim wypadku, gdy odpowiednio dobierzemy twardość materaca do indywidualnych preferencji, nie ma ryzyka, że podczas zmiany pozycji obudzimy drugą połówkę. Istotną zaletą jest również dopasowywanie się materaców sprężynowych do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa, co pozwala na profilaktykę schorzeń, a także pozbycie się nocnych dolegliwości z tym związanych. Poza tym, istnieją ponadto materace posiadające siedem stref twardości, dzięki czemu możemy liczyć na optymalne podparcie każdej części naszego ciała. Jest tak w przypadku modelu Wenus Janpol, który poza właściwościami rehabilitacyjnymi, służy alergikom, gdyż jego wypełnienie zapobiega rozwojowi roztoczy i innych szkodliwych bakterii.

Wybór materaca nie należy do najłatwiejszych, lecz z aktualną ofertą na rynku z pewnością coś znajdziemy. Warto rozważyć właśnie materace sprężynowe, które poza swoimi fantastycznymi właściwościami, są ekonomicznym rozwiązaniem.