Jak wprowadzić wiosnę do swojej sypialni?

Wiosna już na stałe zagościła za naszymi oknami. Jak jednak możemy wprowadzić ten wyjątkowy klimat do naszej sypialni? Kolorowe barwy i kwieciste wzory bez wątpienia są w stanie pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kila rad, aby radosny nastrój zagościł w naszym wnętrzu.

Pastelowe barwy i kwiatowe wzory  w sypialni

Mówiąc o tym, jak przywitać wiosnę w sypialni, koniecznie należy rozpocząć od kolorów: naszym zdaniem warto jest stawiać tutaj na pastele. Nie tylko wprowadzają one jedyny w swoim rodzaju nastrój, lecz jednocześnie nie będę pobudzać naszego mózgu, tak jak żywe odcienie, co często jest przyczyną problemów z zasypianiem. Jesteśmy przekonani, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę będą tutaj między innymi różne odcienie różu, fioletu czy też zieleni. W jakiej postaci najlepiej, aby się pojawiały? Oczywiście, wskazane barwy mogą nam się podobać na tyle, że zdecydujemy się pomalować ściany, dzięki czemu wiosennym klimatem będziemy mogli cieszyć się przez praktycznie cały rok. Jednak, jeśli nie chcemy wprowadzać aż tak stałych zmian, możemy wybrać prostsze rozwiązania, jak między innymi kolorowe poduszki, koce, narzuty na łóżka. Świetną opcją są również różne zasłony. Zwłaszcza w okresie wiosennym z sklepach pojawiają się nie tylko dodatki gładkie, lecz też we wspaniałe kwieciste wzory. Cudownie prezentują się właśnie zestawione  ze wspomnianymi barwami. Jesteśmy przekonani, że wprowadzi to do naszych wnętrz wiele świeżej, pozytywnej energii!

Dodatki do sypialni

Oczywiście, wspaniale sprawdzą się również inne dodatki. Świetnym pomysłem będzie wycieczka do sklepów w poszukiwaniu cudownych wiosenny gadżetów! Delikatne, wcześniej wspomniane kolory, możemy przełamać na przykład nowoczesną ramą czy zegarem w bardziej żywym odcieniu, na przykład świetnym pomysłem będzie złoto! Ciekawym wyjściem będzie także lampa w niebagatelnym kształcie. Jeśli jednak nie lubimy stawiać na ekstrawagancję, świetną alternatywą może okazać się styl boho, który cechuje przede wszystkim naturalność. Nam nasuwa on na myśl cieplejsze dni, za którymi tak nam tęskno. Warto też wziąć pod uwagę wyposażenie w naszej sypialni np. w ostatnimi czasy bardzo modne makramy – warto jest rozejrzeć się za nimi w malutkich sklepikach z rękodziełem, ponieważ coraz więcej osób trudni się fachem ich przygotowywania. Może nie kojarzą się bezpośrednio z wiosną, ale idealnie nadadzą się dla fanów minimalizmu i wprowadzą nutę świeżości do pokoju!

Rośliny: na dobre samopoczucie!

Oczywiście w naszej sypialni nie może również zabraknąć roślin. Wszyscy doskonale wiemy że, otaczanie się kwiatami w pozytywny sposób przekłada się na nasze ogólne samopoczucie! Jakie rośliny kwitną właśnie wiosną i w sam raz sprawdzą się do doniczce lub wazonie? Wymienić można tutaj między innymi:

  • tulipany,
  • hiacynty,
  • narcyzy,
  • pierwiosnki, 
  • żonkile.

Oczywiście, sprawdzą się też klasyczne, zielone rośliny, które chociażby produkują tlen, np. monstera, sanseveria czy calathea.

Wiosna w sypialni? Wprowadzić możemy ją na naprawdę wiele sposobów: wszystko zależy po prostu od naszych indywidualnych upodobań!