Jak zaaranżować sypialnię z łóżeczkiem dziecięcym?

Nowy członek rodziny często może wywrócić świat do góry nogami. Nic nie pozostaje takie samo jak wcześniej na długo przed i po narodzinach dziecka. W końcu nadchodzi czas by zadbać o przygotowanie odpowiedniego miejsca, w którym poczuje się bezpiecznie.Często pierwszym pokojem nowonarodzonego dziecka staje się sypialnia rodziców. Jak więc zaaranżować ją tak, by była wygodna i funkcjonalna?

O tym nie możesz zapomnieć

Pamiętaj, że dzieci nocą źle reagują na suche, ciepłe powietrze. Dlatego też nie powinieneś stawiać łóżeczka blisko grzejnika, który, choć dba o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, może zakłócić wypoczynek malucha. Zwróć także szczególną uwagę na oświetlenie. Najlepiej zakupić lampy, w których będziesz mógł z łatwością regulować jasność. Maluszek może wystraszyć się przez gwałtowne włączenie światła, jest to także niezdrowe dla jego oczu. Żarówki w pokoju w którym śpi dziecko nie powinny dawać mocnego, białego światła. Zdecydowanie lepiej celować w ciepłe odcienie, neutralne dla dziecka. nie zapominaj także o odpowiednim podłożu. Idealny materac dla dziecka to na przykład model Safety Smyk, który szczególnie dba o jego bezpieczeństwo.

Mała sypialnia a wygoda 

Niektóre osoby nie mają możliwości zapewnienia dziecku osobnego pomieszczenia, lub czują się bardziej komfortowo, gdy maluszek śpi obok. Co zaskakujące, aranżacja małej sypialni z łóżeczkiem nie jest wcale tak skomplikowana. Nie powinieneś jednak kierować się tym, czy wnętrze wygląda ładnie, a skupić się na jego funkcjonalności i bezpieczeństwie. Przede wszystkim należy ustawić łóżeczko w odpowiednim miejscu. Jak wiesz, powinieneś unikać okien i grzejników, ale to nie wszystko. Swobodny dostęp do łóżeczka z przynajmniej trzech stron jest ogromnie istotny. Zdecydowanie podniesie to Twój komfort jeśli chodzi o wkładanie i wyciąganie dziecka z mebelka. Nie zapominaj także o tym, że maluch nie może mieć dostępu do przedmiotów, które łatwo byłby w stanie ściągnąć. 

Gdzie ustawić łóżeczko?

Od lat toczy się dyskusja, czy powinno się stawiać łóżeczko przy oknie. Jeśli nie masz innego wyjścia, oczywiście możesz to zrobić, jednak wiele wskazuje na to, że lepiej znaleźć inne miejsce. Okno, które wychodzi na ogród, czy spokojną okolicę to nie problem. Jeśli jednak znajduje się za nim ruchliwa ulica, zdecydowanie powinieneś zrezygnować z tego pomysłu. Powodem, dla którego lepiej nie stawiać łóżeczka przy oknie jest duże natężenie światła i zbyt wysoka temperatura latem, a także chłód bijący zza okna w okresie jesieni, czy zimy. Najlepiej jest postawić łóżeczko pod ścianą lub przy łóżku. Zapewni to bezpieczną przestrzeń dla dziecka, które dzięki temu będzie mogło spać spokojnie. Sypialnia powinna być dla dziecka miejscem odpoczynku. Dlatego też nie przesadzaj z kolorami w pomieszczeniu i nie składuj w nim zbyt dużej ilości przedmiotów. Dzięki temu zapewnisz maluchowi spokojny odpoczynek. Niezwykle ważny jest także idealny materac. Podłoże powinno być dostosowane do specjalnych potrzeb noworodka. Świetnym materacem dla dziecka jest Materasso Baby Comfort, który wyróżnia się wytrzymałością i dobrą cyrkulacją powietrza.

Aranżowanie sypialni z myślą o dziecku może nie być łatwe, ale z całą pewnością jest możliwe do wykonania. Grunt to stosować się do kilku istotnych zasad, które pozwolą Ci stworzyć pomieszczenie bezpieczne i wygodne zarówno dla rodziców, jak i dziecka.