Jak radzić sobie z bezsennością?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Osoby kładące się spać do łóżka dzielą się na dwa typy. Pierwszym z nich jest ten, który tylko zamknie oczy i już po chwili znajduje się w krainie Morfeusza i może spokojnie wypocząć przez całą noc. Drugi typ nie należy do tych szczęśliwców i musi zmagać się na co dzień ze skutkami bezsenności. Czym ona jest? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czym jest bezsenność i jakie są jej objawy? 

Bezsenność to stan, w którym zaobserwować można różne trudności podczas samego procesu zasypiania, ale również w trakcie samego snu. Może mieć różne objawy, a oto najpopularniejsze z nich: 

 • gorsze samopoczucie
 • problemy z koncentracją i pamięcią
 • rozdrażnienie i obniżenie nastroju
 • senność w ciągu dnia
 • bóle głowy
 • brak energii i motywacji do działania
 • budzenie się wcześnie rano
 • budzenie się kilka, a nawet kilkanaście razy w trakcie snu

Jeśli takie objawy zauważyłeś u siebie, to koniecznie skontaktuj się z lekarzem, który poprawnie Cię zdiagnozuje i zaleci ewentualne leczenie. 

Poznaj skutki bezsenności!

Skutki długotrwałej bezsenności mogą być różne i nie wszystkie będą występować u każdej osoby zmagającej się z tą przypadłością. Jakie są objawy długotrwałej bezsenności? 

 • zmęczenie i brak energii – bezsenność może prowadzić do chronicznego zmęczenia i braku energii. Może to wpłynąć na zdolność do wykonywania codziennych i najprostszych czynności. 
 • problemy z koncentracją i pamięcią – brak snu może prowadzić do trudności z koncentracją, zapamiętywaniem informacji oraz utrudnić wykonywanie różnych zadań w pracy czy w szkole.
 • problemy z wagą – nieprawidłowy sen może wpłynąć na apetyt i zmniejszyć metabolizm, co może prowadzić do przybierania na wadze.
 • stres i lęk – bezsenność może zwiększyć poziom stresu i lęku, co może prowadzić do pogorszenia zdrowia psychicznego.

Jak sobie z nią radzić? 

Bezsenność może być spowodowana wieloma czynnikami, ale na szczęście istnieją różne sposoby na nią! Rozpocznij od ułożenia dziennego harmonogramu, w którym uwzględnisz porę położenia się do spania oraz godziny budzenia się. Kiedy Twój organizm się przyzwyczai, to będzie sam wiedział, że jest już właściwa pora na odpoczynek. Ogranicz przed snem korzystanie z telefonu czy oglądanie serialu, ponieważ może to Cię pobudzić i tym samym spowodować problemy w zaśnięciu. Bardzo ważnym elementem, który może pomóc Ci spokojnie zasnąć, jest oczywiście idealny materac. My szczególnie polecamy Materac Hilding Pasodoble, który jest produktem sprężynowym, a dokładnie kieszeniowym, co oznacza, że każda sprężyna umieszczona jest w osobnej komorze. Takie ułożenie sprawia, że ciało podczas snu jest idealnie podparte w każdym miejscu. Jest to produkt bardzo twardy, dlatego jest to idealny materac dla osób, które lubią spać właśnie na takiej powierzchni. Nasza druga propozycja to Materac SleepMed Supreme Plus, który z kolei jest produktem piankowym, a dokładniej do jego wykonania użyto pianki termoelastycznej, która doskonale dopasowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała. 

Bezsenność u każdego człowieka może wyglądać inaczej i mieć inne objawy, co jednak nie zmienia faktu, że jest to duży problem, który dotyczy coraz większej ilości osób. Teraz już wiesz, z czego wynika bezsenność. Jest to najlepszy czas, aby zmienić coś w swoim życiu i sprawić, że Twój sen będzie dużo lepszy!

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.