Jak często należy wymieniać materac?

Dobry sen jest bardzo ważny dla naszego codziennego funkcjonowania oraz świetnego samopoczucia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sen zajmuje około ⅓ całej doby, co oznacza, że ma ogromny wpływ również na nasze zdrowie. Ale czy zastanawiałeś się, kiedy powinieneś zacząć myśleć o wymianie swojego materaca? W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby wiedzieć, kiedy nadszedł czas na kupienie nowego materaca!

Kiedy wymienić materac?

Wymiana materaca na nowy może być uzależnione od wielu czynników, a poniżej przedstawimy najważniejsze z nich: 

  • materac ma powyżej 7 lat – oczywiście zużycie każdego materaca zależy oczywiście od producenta oraz jakości materiałów, z jakich jest zrobiony. Aczkolwiek powszechnie uważa się, że materac może świetnie nam służyć do około 8-10 lat, a później należy go wymienić. Ciekawostką jest to, że materace zrobione częściowo z lateksu mają nieco dłuższą żywotność niż modele wykonane z innych materiałów. 
  • Twoje ciało boli po przebudzeniu – jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe różnych części swojego ciała po przebudzeniu, to znaczy, że z Twoim materacem dzieje się coś złego. Zwróć na to uwagę zwłaszcza wtedy, kiedy jeszcze kilka tygodni czy miesięcy wcześniej doskonale się wysypiałeś, a materac spełniać swoje zadanie. 
  • masz poranny katar oraz inne objawy alergii – powszechnie wiadomo, że w materacach może gromadzić się kurz, roztocza, zarodniki pleśni czy inne czynniki wywołujące alergię. Oczywiście każdy właściciel materaca powinien go regularnie wietrzyć, odkurzać oraz przewracać, ale jeśli zaniedbał te czynności lub one już wcale nie pomagają, to znaczy, że należy zainwestować w nowy materac. 
  • Twój sen nie jest ciągły – jeśli od jakiegoś czasu budzisz się nawet kilka razy w ciągu nocy, to znaczy, że jest Ci po prostu niewygodnie, a problem może tkwić właśnie w materacu. 
  • na Twoim materacu widoczne są ślady użytkowania – jeśli widzisz na swoim materacu różne wgłębienia czy uwypuklenia, a jego powierzchnia na pewno nie jest płaska, to oznaka, że Twój materac nie nadaje się już do używania. 

Jaki wybrać materac do sypialni?

Na obecnym rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli materacy i trudno wybrać ten dla nas najlepszy. Dlatego już spieszymy z pomocą! Naszą pierwszą propozycją jest Materac Hilding Flamenco, który jest produktem typu multipocket. Oznacza to, że w jego wnętrzu znajduje się wiele sprężyn, które doskonale podtrzymują całą sylwetkę podczas spoczynku. Dodatkowo w materacu tym można znaleźć piankę lateksową oraz piankę HR, które sprawiają, że powierzchnia jest miękka i wygodna. Jest to idealny materac dla par oraz par o różnej wadze ciała. Druga opcja to Materac Janpol XL Twin, który składa się zarówno ze sprężyn, jak i z różnych pianek. Takie połączenie sprawia, że produkt jest bardzo wygodny. Jest to idealny materac dla par o różnej wadze oraz dla osób starszych, które będą zadowolone z wysokości produktu, ponieważ umożliwi im on łatwiejsze wstawanie z łóżka. 

Teraz z całą pewnością już wiesz, kiedy wymienić swój materac na nowy! Pamiętaj, że należy to zrobić jak najszybciej, aby wszystkie negatywne dolegliwości odeszły w niepamięć. Udaj się do sklepu stacjonarnego lub odwiedź stronę Idealnego Materaca i wybierz doskonale dopasowany do Twoich preferencji i potrzeb materac!