Wiosenne inspiracje – jak wprowadzić świeże akcenty do sypialni?

Wiosna każdemu kojarzy się z budzącą się do życia przyrodą, która dla wielu osób oznacza nowy początek. Niektórzy z początkiem nowej pory roku decydują się na wielkie porządki w swoim domu czy zmiany w wystroju salonu lub kuchni. Jak wprowadzić wiosenne akcenty do sypialni? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego zapraszamy do dalszej lektury! 

Wiosenna sypialnia – czyli jaka? 

Wiosna kojarzy się przede wszystkim z jasnymi kolorami, takimi jak pastelowy zielony, błękitny odcieniem przypominający niebo, pudrowym różem czy słonecznym żółtym. Dlatego właśnie tych kolorów nie może zabraknąć w Twojej sypialni! Oczywiście nie mówimy tutaj o malowaniu ścian, ale o innych akcentach, które sprawią, że to pomieszczenie będzie iście wiosenne. Zacznij od zmiany zasłon lub firanek na takie, które będą delikatne i wykonane z naturalnych tkanin. Bardzo ważne jest, aby wpuszczały one przez okno dużo światła, dlatego powinny być wykonane z jasnych materiałów. Jeśli chcesz, to możesz także zakupić zasłony, które będą miały delikatny kwiatowy wzór idealnie komponujący się z wiosenną aurą. Nie zapomnij o zmianie pościeli na bardziej wiosenną. Może być ona w kolorze jasnej zieleni, błękitu lub żółtym oraz mieć kwiatowe akcenty w postaci wzorów, lub haftów. Pamiętaj także o wyborze pościeli wykonanej z bawełny lub lnu, ponieważ wiosna to czas, kiedy temperatury na zewnątrz znacznie wzrastają. Świetnym wiosennym akcentem w sypialni będzie miękki dywan, który także może mieć jasne kolory lub ciekawy print. Jeśli Twoje łóżko wyposażone jest w koce i pledy, to także wymień je na te bardziej pasujące do wiosny. 

Idealne dodatki na wiosnę

Wiosenna sypialnia nie może się obejść bez dodatków, które doskonale pasują właśnie do tej pory roku. Ustaw na szafkach figurki z wizerunkiem królika, który stanowczo jest wiosennym zwierzęciem. Nie zapomnij także o kompozycjach świeżych kwiatów w ciekawych wazonach. Tutaj świetnie sprawdzą się bukiety z kwiatów łąkowych lub goździków, słoneczników oraz gerberów. Możesz także wybrać kwiaty doniczkowe, takie jak różne gatunki monstery czy strelitzie – one doskonale wprowadzą do Twojej sypialni wiosennego klimatu. Jeśli chodzi o ściany, to koniecznie muszą się na nich znaleźć obrazy w dekoracyjnych ramach, które nawiązywać będą do wiosny. Może to być łąka z kwiatami, kolorowy napis “WIOSNA” czy plakat z ptakami. Naszą ostatnią propozycją dekoracji do sypialni, są poduszki dekoracyjne, które wiosną powinny mieć jasne kolory oraz kwiatowe printy. 

Wymień swój materac! 

Część osób z całą pewnością na początku wiosny zdecyduje się na większe zmiany w swojej sypialni i będzie chciało wymienić swój stary materac na nowy. Jest to świetny pomysł, ponieważ w tym właśnie czasie różne sklepy przewidują fajne promocje dla swoich klientów, z których naprawdę warto skorzystać. Pamiętaj o wyborze odpowiedniego materaca, który będzie spełniał Twoje potrzeby i preferencje, a jeśli nie jesteś pewny, jaki model konkretnie wybrać, to my polecamy materace hybrydowe, które są bardzo uniwersalne. Takim produktem jest Materac Hilding Dance, który został wykonany zarówno ze sprężyn kieszeniowych Pocket Plus, jak i różnych pianek: Flexifoam, pianki wysokoelastycznej oraz FloFom, które w połączeniu są wprost idealnym podłożem do kilkugodzinnego odpoczynku. 

Oto nasza wiosenna inspiracja! Mamy nadzieję, że tym artykułem sprawiliśmy, że już nie możesz się doczekać mniejszych lub większych zmian w swojej sypialni. Pamiętaj, że to właśnie w tym pomieszczeniu odpoczywamy i przygotowujemy się na nowy dzień, dlatego warto urządzić je tak, abyśmy czuli się tam, jak najlepiej! Nie czekaj i już dziś rozpocznij planowanie i zmiany w swojej oazie spokoju!