Urządzenie sypialni w stylu vintage

Czemu styl vintage jest taki popularny? Jest to prawdziwa zabawa dodatkami z różnych czasów, łączenie często tego, co nieoczywiste! Chcesz wyrazić siebie właśnie poprzez urządzenie sypialni? Przekonaj się jak to zrobić wykorzystując styl vintage.

Sypialnia w starym stylu!

Wybór stylu vintage jest jak cofnięcie się do przeszłości. Jednak, w inny sposób niż wielu może się wydawać. Pozwala on na pełną wolność, nie musimy ograniczać się tutaj żadnymi zasadami. Najczęściej jednak wracamy do lat 50., 60. czy 70., chociaż  swobodnie możemy wybrać też dodatki charakterystyczne dla lat 90. czy wczesnych dwutysięcznych. Pasują również elementy współczesne, dlatego vintage to nie tylko gratka dla fanów “starego” stylu. Chodzi  o to, żeby wnętrze było jedyne w swoim rodzaju, sprawiało wrażenie oryginalnego i jednocześnie wyrażało to, co nam “w duszy gra”. Dlatego właśnie, urządzeniu sypialni w stylu vintage sprzyjają poszukiwania dodatków na targach staroci, gdzie często można znaleźć prawdziwe, niepowtarzalne perełki. Dla tych, co jednak wolą zakupy w sieciówkach również mamy dobrą wiadomość, ponieważ wiele sklepów oferuje dodatki właśnie na vintage stylizowane.

Jak urządzić sypialnię w stylu vintage?

Urządzanie sypialni warto jest zacząć od ścian: zarówno można postawić na ciepłe kolory, np. odcienie bordowego, jak również świetnie sprawdzą się też białe czy bladoróżowe ściany. Dodajmy też, że styl vintage lubi wzory, dlatego jedną ścianę można zagospodarować i położyć na niej wzorzystą retro tapetę. Jak wszyscy doskonale wiemy, centralny punkt każdej sypialni stanowi łóżko. Tutaj rozwiązań jest kilka. Świetnie sprawdzą się potężne, z drewnianą ramą, zwłaszcza gdy, ocieplimy je kolorowymi poduszkami. Wspaniale też sprawdzą się modele kontynentalne. Nie wolno jednak zapomnieć o wygodnym materacu np. piankowym bądź sprężynowym. Warto też wspomnieć, jak ważną rolę odgrywa oświetlenie. Dobrze, aby pomieszczenie było jasne – jakie lampy jednak wybrać? Tutaj od wyboru do koloru: żeliwne klosze, zdobione żyrandole czy też lampy stylizowane na oliwne, czy też klasyczne, proste klosze.

Wnętrza z charakterem!

Jak nadać charakteru naszej sypialni? Oczywiście za sprawą różnych, fantastycznych dodatków. Warto jest poszukać w piwnicy lub na strychu pamiątek po dziadkach, które mogą wzbogacić wystrój. Stara gitara, radio w stylu retro czy też drewniane kufry, które wystarczy polakierować? Jesteśmy zdania, że taka podróż w przeszłość na pewno dostarczy nam wiele radości! Inną kwestią są obrazy: idealnie sprawdzą się te w stylu starych gazet czy np. czarno-białe fotografie. Klimatu dodadzą też zdobione świeczniki, a także eleganckie, stylizowane na poprzednie epoki wazony lub też różnego rodzaju dodatki ze szkła. Dobrze nadadzą się również wszelkie akcesoria z motywami kwiatowymi. Rozwiązań jest naprawdę wiele!

Sypialnia w stylu vintage to cudowne rozwiązanie niewątpliwie dla wielu. Daje on każdemu z nas możliwość wyrażenia siebie właśnie poprzez samodzielne zaprojektowanie wnętrza.