Zakup twardego materaca

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Materace dostępne na rynku można podzielić pod względem różnych kryteriów, a najpopularniejszym z nich jest twardość. Dzisiaj przyjrzymy się modelom o wysokim parametrze twardości: jakie są ich właściwości? Dla kogo są szczególnie polecane, a kto powinien ich unikać? I jakie właściwości ma dobry twardy materac? Zachęcamy do przeczytania!

Dla kogo twarde materace

Twarde podłoże będzie idealnym rozwiązaniem dla osób o podwyższonej wadze, która sięga nawet do 140 kilogramów. Tu sprawdzą się szczególnie modele o najwyższym stopniu twardości, które zapewniają optymalne podparcie, stabilność i elastyczność podłoża. Modele o wyższej twardości mogą być dobrym wyborem również u użytkowników zmagających się z problemami z kręgosłupem, ponieważ posiadają funkcję stabilizacji, a niektóre cechują się właściwościami ortopedycznymi. Jednak warto pamiętać, że przy doborze stopnia twardości podłoża do spania najważniejsze są osobiste preferencje i potrzeby każdego użytkownika.

Kto powinien unikać twardych modeli

Popularny mit, który jeszcze można gdzieniegdzie usłyszeć to, że im twardszy materac tym lepiej, co nie jest w żaden sposób zgodne z prawdą. Inny z kolei głosi, że do twardego podłoża można się przyzwyczaić, co być może w pewnym stopniu się sprawdza, ale nie dla wszystkich będzie to dobrym rozwiązaniem. Twarde materace nie są wskazane dla dzieci, które posiadają drobną budowę ciała, a ich organizm jest w fazie dynamicznego rozwoju. Nie są one także dobre dla osób lekkich, których waga nie przekracza 60 kilogramów oraz nie sprawdzą się też u osób, które często zmieniają pozycję w trakcie snu. Twarde podłoże, które nie będzie dopasowane do użytkownika może powodować dyskomfort, niemożność znalezienia odpowiedniej pozycji do spania, sztywność kończyn i wiele innych nieprzyjemnych konsekwencji dla naszego zdrowia, ogólnego samopoczucia i funkcjonowania w ciągu dnia.

Przykłady dobrych twardych materacy

Jeśli poszukujesz dobrego twardego podłoża, to świetnym modelem jest Sembella Hybrid Bio stworzony z pianki oraz wykorzystujący naturalne oleje. Jego wkład został podzielony na siedem stref twardości, a ponadto jest dwustronny i posiada dwie powierzchnie użytkowe. Dołączono do niego funkcjonalny pokrowiec, ułatwiający utrzymanie wysokiego poziomu czystości w łóżku. Z kolei Materasso Hybrid Oxygen to model hybrydowy łączący termoelastyczną piankę wraz z wysokoelastyczną, a do tego sprężyny kieszonkowe. Całość umieszczona została w pokrowcu z dodatkiem włókien klimatyzujących, które nie dopuszczają do przegrzania się organizmu w czasie snu. SleepMed Premium Plus o właściwościach ortopedycznych, ma możliwość dopasowania twardości aż na 6 stopniach dzięki zastosowaniu odpinanego topu wierzchniego. Wkład zawiera dwie warstwy pianki wysokoelastycznej, a ponadto cechuje się optymalną cyrkulacją powietrza, co znacząco zmniejsza ilość alergenów w jego wnętrzu. Ostatnią propozycją jest Hilding Boogie – wysokoelastyczny materac z siedmiostrefowym fizjosystemem, wzbogacony o antybakteryjny blat lateksu. Dołączony pokrowiec o antyalergicznych właściwościach, pochłania nadmiar wilgoci bezpośrednio z ciała śpiącego na nim użytkownika, zapewniając odpowiedni mikroklimat dla zdrowego snu.

Twarde materace mogą być świetnym sposobem do osiągnięcia wartościowego relaksu, jednak warto pamiętać, że nie sprawdzą się u każdego użytkownika. Jeżeli nie jesteś pewien jaka twardość Tobie odpowiada, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór materaca o regulacji twardości, którą można dostosować do swoich zmieniających się w czasie osobistych preferencji.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.