Szumiące zabawki – niezawodna pomoc przy dziecięcym łóżeczku

Wiele rodziców zmaga się z brakiem snu, bo ich pociechy nie odpoczywają w nocy spokojnie. Płacz dziecka jest w stanie obudzić nawet największych śpiochów. Istnieje jednak rozwiązanie, które pomoże maluchowi w spokojnym śnie – to szumiące zabawki, które podbiły rynek. Skutecznie relaksują i pozwalają na wypoczynek rodzicom i dziecku. 

Czym jest biały szum? 

Z całą pewnością wiele razy w swoim życiu słyszałeś biały szum, choć możesz nie zdawać sobie  z tego sprawy. To nic innego jak dźwięk, który wydają różne sprzęty użytku domowego. Chodzi chociażby o odkurzacz, czy suszarkę do włosów, a także odgłos oczyszczacza powietrza. Dźwięki te dla dorosłych są zazwyczaj bardzo irytujące, jednak maluchy kojarzą je z bezpiecznym miejscem. Mamy tu na myśli brzuch mamy, w którym słyszały szum przepływającej krwi pępowinowej, przytłumione dźwięki życia codziennego, czy odgłosy z jelit. Ma on za zadanie wyciszyć dziecko przed snem, a także wzmocnić jego poczucie bezpieczeństwa. Dzięki białemu szumowi maluch zdecydowanie lepiej sypia i jest wyraźnie zrelaksowany. Włączanie suszarki kilka razy dziennie to jednak niezbyt optymistyczna wizja. Na szczęście istnieją wygodne – szumiące zabawki ,które są świetną opcją, by zadbać o dziecięcy wypoczynek. 

Rodzaje szumiących zabawek

Na rynku znajdziesz naprawdę ogromny wybór szumiących zabawek dla dzieci. To, którą zdecydujesz się wybrać zależy tak naprawdę tylko od Twojego gustu – pluszaka możesz dopasować do wystroju pokoju dziecięcego. Jeśli podobają Ci się bardziej tradycyjne rozwiązania, możesz zakupić standardowego misia. Znajdziesz pluszaki wystylizowane w dziewczęce, czy chłopięce ubranka, które możesz zdejmować i prać. W formie maskotki znajdziesz także wiele innych szumiących zwierzątek. Są to zarówno króliczki, jak i sowy, czy nawet ośmiorniczki. Pluszaki wyposażone są w magnesy, dzięki czemu możesz przymocować je na przykład do łóżeczka, czy wózka. Niektóre z nich mogą delikatnie świecić, co uspokaja dziecko przy przebudzeniu. Wiele z nich ma funkcję czujnika płaczu – pluszak natychmiast reaguje na płacz dziecka, gdy tylko go rozpozna. Znajdziesz także zabawki w formie podróżnej, które możesz przymocować na klips i zabrać ze sobą gdzie tylko chcesz. 

Grunt to nie przesadzić 

Biały szum zdecydowanie relaksuje maluszka, jednak nie można z nim przesadzać. Bardzo łatwo o uzależnienie dziecka od odprężającego dźwięku. Podobnie działa przyzwyczajenie pociechy do smoczka, bez którego może nie potrafić funkcjonować. Zabawki nie powinno włączać się za każdym razem, gdy chce się uśpić dziecko. Eksperci mówią, że biały szum stosuje się tylko w przypadku, jeśli widzimy, że maluch ma duże problemy z zaśnięciem. Gdy uda się położyć je do snu, należy wyłączyć pluszaka. Podsumowując – gdy dziecko wyraźnie nie potrzebuje białego szumu, lepiej odłożyć maskotkę na bok.

Szumiące zabawki okazują się być niezwykle przydatnym gadżetem zarówno dla rodziców, jak i malucha. W trakcie dnia mogą być kompanem do zabaw dziecka, jak i elementem dekoracyjnym pokoju. To świetne rozwiązanie może okazać się ratunkiem w walce z bezsennymi nocami.